Манчестър Юнайтед сътвори поредния си емблематичен обрат. В отложен мач от Висшата лига. „червените дяволи" успяха да победят с 3:2 като гости на Блекпул, въпреки че изоставаха с 0:2 20 минути преди края. Отново Димитър Бербатов бе една от главните фигури за гостите, давайки тон за обрата. Българинът намали за 1:2 с 18-ия си гол за сезона във Висшата лига. Малко преди края отново той отбеляза и победния гол за манчестърци.

Мачът започна отлично за „мандарините", които поведоха в 15-ата минута. Чарли Адам центрира от корнер и юношата на Юнайтед Крейг Каткарт с глава откри. В самия край на полувремето при идентична ситуация Дъдли Кембъл удвои и хвърли в еуфория „Блумфийлд Роуд".

Видял, че нещата отиват на лошо, Алекс Фъргюсън пусна в игра Райън Гигс и присъствието на ветерана се оказа решаващо. В 65-ата минута пък Фърги замени и звездата си Уейн Руни с Хавиер Ернандес и това се оказа вторият му печеливш ход за вечерта. В 70-ата Чичарито направи обаче уникален пропуск. Мексиканецът бе изведен напълно сам срещу Кингсън, но вратарят успя да закачи топката, а защитник на Блекпул я изби.

В 72-ата Бербатов наниза 18-ия си гол във Висшата лига. Нани изведе отлично Флетчър по крилото, той пусна полувисок пас към наказателното, където българинът засече топката отблизо и намали - 2:1.

Само 120 секунди по-късно Юнайтед изравни. Гигс намери с превъзходен пас Ернандес. Латиноамериканецът отново се озова очи в очи с Кингсън и този път не сбърка - 2:2.

В 88-ата дойде и върховният момент на Бербатов. Българинът получи хубав пас, навлезе в пеналта и с прекрасен шут преодоля Кингсън. Пълният обрат вече бе факт - 2:3.

Реферът на двубоя даде рекордно продължение от 10 минути, тъй като бранителят Рафаел се контузи и доста дълго му бе оказвана медицинска помощ. В добавеното време обаче домакините просто не успяха да сътворят нищо, а Манчестър създаде още 2-3 опасни положения.

След този мач Юнайтед остана непобеден във Висшата лига от началото на сезона. „Червените дяволи" вече са с 51 точки, с 5 пред втория Арсенал.