Феноменално! Това е думата, с която можем да опишем поредната прекрасна победа на националния отбор по волейбол. Днес в препълнения Дворец на спорта във Варна, буквално премазахме коравия отбор на Холандия с 3:0 гейма.

През първия гейм, холандците буквално не знаеха къде се намират! Нашите момчета категорично превъзхождаха "лалетата", а сервисите на Матей Казийски и атакита на Андрей Жеков буквално останаха загадка за нашите противници. Така само за 19 минути затворихме гейма на унизителните за Холандия 9 точки!

"Лалетата" все пак се опитаха да се отърсят от шока в началото на втората част, но това очевидно не им се отдаде. Все пак те стигнаха до цели 17 точки. Матей Казийски, нетипично за себе си, попари холандската защита с много технични отигравания, а отзад Салпаров беше буквално непробиваем.

През последния трети гейм, нашите се поотпуснаха и позволиха на Холандия дори да поведе в резултата. Все пак, класата си каза думата и взехме гейма с 27:25, а с това и срещата с 3:0 гейма!