България записа четвърта чиата победа над Холандия с 3:0 гейма в група А на Световната лига. Въпреки резултата, успехът не дойде никак лесно. Нашите нямаха особени проблеми в първия гейм и логично го спечелиха с 25:22.

Във втория обаче холандците започнаха много съсредоточено и на моменти имаха преднина от 5 точки. Играчите на Силвано Пранди се стегнаха след второто техническо прекъсване и след две серии с няколко поредни точки в тяхна полза, затвориха втората част с 25:20.

Най-трудно бе в последния гейм. Гостите отново започнаха силно и натрупаха преднина в началото. Нашите отново наваксаха - 16:16. Оттук, почти до самия край на гейма, играта вървеше точка за точка. В крайна сметка обаче, благодарение на доброто изпълнение на сервис, успяхме да затворим гейма с 32:30.

Така България отново се изравни на върха в класирането с Бразилия. Двата тима имат по 25 точки в група А. В четвъртък (20:00 часа) и петък (18:00 часа) са решителните мачове със "Селесао" във Варна.

България:Андрей Жеков, Матей Казийски, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Цветан Соколов, Теодор Салпаров - либеро

Холандия:Яник ван Харскамп, Нийлс Клапвайк, Дик Коой, Йерун Раувердинк, Роб Бонте, Витце Койстра, Йелте Ман - либеро