България сътвори уникален срам насред София, след като загуби от Черна гора с 0:1. Единственият гол падна в 36-ата минута когато Зверотич вкара с удар от около 30 метра.
През първото полувреме "трикольорите" играха сравнително добре и създадоха доста положения, най-вече чрез Ивелин Попов и Димитър Рангелов. При единствената си по-сериозна ситуация, оставеният непокрит Зверотич вкара с хубав удар от около 30 метра.

С началото на втората част националният селекционер Станимир Стоилов предприе две смени, като вкара в игра Станислав Генчев и Валери Божинов, но и това не помогна. Дори напротив. На няколко пъти черногорците създадоха много добри ситуации за гол на контраатака, като бяха близо до попадение. Единственото чисто положение дойде след хубав удар на Мартин Петров.

След края на срещата Станимир Стоилов спази обещанието си и подаде оставка.  "Съжалявам, че се създаде негативна обстановка около националния отбор. Доволен съм от усилията и от рабоатата, които положихме. Това най-вероятно бе последният ми мач начело на отбора.

Оттук-нататък аз ще бъда най-големия фен на националния отбор и на новия треньор. Пожелавам му успех. "Явно това, че постигнах успехи като влизане в Шампионската лига не можеше да ми бъде простено. Още повече, когато сторих това с отбор със син екип", отсече Мъри.