Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в I кръг на турнира от "Чаланджър" сериите в Екентал (Германия). На старта на надпреварата Димитров отстъпи с 4-6, 6-7 (4) на сърбина Илия Божоляц. Това бе и трета среща между двамата, като до момента високият 193см. сърбин има три победи.

След като загуби първия сет, в който така и не получи шанс за пробив, Димитров най-накрая се справи с подаването на Божоляц и на два пъти повеждаше в резултата през втората част. И в двата случая обаче сърбинът връщаше пробива.

В самия край на мача Димитров пропиля и златния си шанс. Българинът получи 5 сетпойнта, 3 от които поредни, но така и не се възползва от тях. В крайна сметка нашето момче отстъпи в два сета след час и 46 минути игра.

За участието си в Екентал Димитров няма да прибави точки към сметката си.