ЦСКА и Литекс завършиха наравно1:1 в дербито от 6-ия кръг на "А" група. Страхотен дебют за "червените" направи Райс М'боли, който спаси дузпа, бита от Светослав Тодоров.

Мачът започна отлично за шампионите, които поведоха още в 12-ата минута при една чудесен контра. Нифлор намери чудесно Тодоров, който останал сам срещу М'боли, не сбърка за 1:0. Точно преди атаката на гостите обаче, играчите на ЦСКА имаха претенции за дузпа срещу Нелсън.

В 28-ата мин гостите получиха дузпа, след като Акуаро повали Нифлор в пеналта. Тодоров изпълни наказателния удар, но М'боли се намеси прекрасно и спаси шута му.

Спасената дузпа даде криле на "червените", които овладяха центъра на терена, а Литекс се прибра в защита.  ЦСКА изравни 5 минути преди почивката, когато Маркиньос засече с глава центриране от корнер.

След почивката Литекс сякаш се поокопити и започна да задържа топката малко повече. Барт имаше шанс да изведе ловчанлии напред, но стреля много неточно в 55-ата минута. В 82-ата Тибони закачи крака си в защитник на Литекс в пеналта и "червените" поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.

Шампионите завършиха мача с 10 души, след като малко преди края червен картон получи Барт. Французина събори откъсващия се сам срещу вратаря на Литекс Шеридън. Въпреки численото си превъзходство, домакините не успяха да стигнат до нов гол и мачът завърши 1:1.