България е в голямата четворка на европейския волейбол.

След зашеметяваща победа 3:0 над Германия, отборът на Пламен Константинов се класира за полуфиналната фаза на Евроволей 2015.

В събота нашите момчета ще посрещнат отбора на Франция, в мач за влизане във финала.

Поредна паметна вечер в претъпканата до краен предел зала на „Арена Армеец".

Българите не дадоха никакъв шанс на бундестима и записаха втора чиста победа срещу него.

Фантастични на блок и изключително хладнокръвни в атака, волейболистите ни напълно заслужено са с четвърта поредна победа влизат в елита на европейския волейбол, където винаги е било тяхното място.

В силно емоционален момент след края на срещата, Теди Салпаров поиска микрофона и пред притихналата зала съобщи, че Ники Пенчев тази вечер е играл, след като вчера е загубил втория си баща.

За край на вечерта публиката изпрати волейнационалите ни с изпълнение на националния химн, изпят от над 12 000 души насред София.

По-рано днес, отборът на Словения поднесе голямата изненада, отстранявайки на четвъртфинал световния шампион - Полша.