Процедура за доставка на 12000 нови лиценза от Microsoft за нуждите на държавната администрация обяви Министерството на държавната администрация и административната реформа. Процедурата е стартирана с Решение № ФС-65 / 03.08.2006 г.
От формулировката, публикувана в публичния портал за обществените поръчки aop.bg, не става ясно дали доставката е само на Windows или на Windows и Office пакети.
Текстът гласи, че се търсят „лицензии от пакета десктоп софтуер на "Майкрософт", съобщиха от ComputerWorld.bg.
Освен тях ще се купят и 2000 лицензи за MS Windows Server Standard.
Всъщност процедурата не е конкурс, защото е тип „Договаряне без обявление", а изпълнителят е недвусмислено предопределен.
Съгласно приложените мотиви, тя се явява продължение на подписания през 2002 година договор за открито абонаментно обслужване, а доставчикът - ЦАПК „Прогрес" - е лице, „упълномощено да доставя на държавната администрация на Република България лицензии от пакета софтуер на "Майкрософт".
Пак там се казва, че „поради особеностите на предмета на обществената поръчка тя може да бъде законосъобразно изпълнена само от определено лице - ЦАПК "Прогрес" ООД".
Самият тригодишен договор за открито абонаментно обслужване от 2002 година, който предизвика обществен скандал, е продължен до 2008 година.
Той бе „преподписан" от предходното правителство още през 2004 г. - година преди изтичането на първоначално оповестения тригодишен период.
iso
на 10.08.2006 в 17:14:50 #9Нищо лошо няма,само да е по правилата на играта.....а то не е...само лъжа,лъжа....и пак лъжа.За тея,който са забравили ето линка: http://portal.bg/news.php?cat=main&read=20051609002
Striker
на 10.08.2006 в 16:01:07 #8И кво лошо има!? Държавата трябва да е с лицензиран софтуер така е.
iso
на 10.08.2006 в 15:55:04 #7"Всъщност процедурата не е конкурс, защото е тип „Договаряне без обявление", а изпълнителят е недвусмислено предопределен." IID_IUnknown нещо май се пробваш да правиш хората на малоумни.....или тъй ми се струва?!
grem
на 10.08.2006 в 00:41:25 #6Ти ги гледаш на снимки а аз предпочитам да ходя по тези места. И го правя, из някои от тях.
JEEP
на 10.08.2006 в 00:21:23 #5Драги сънародници, невероятни български снимки намерих на този сайт. Не съм била в България от 18 години и тези снимки ме разплакаха. Разгледайте ги и вие. Ето линка: http://imot.de.tl/-Bulgaria-Photo-Gallery.htm Към недоволните: намерете ми други сайтове с такива фотоси като сте толкова важни. Какво само плюете всичко и всички!
EM0
на 09.08.2006 в 22:14:35 #4и на тяха да им е..а мамата!
Kreten
на 09.08.2006 в 19:22:11 #3Имали са пари - купили са. Аз не виждам защо да не си купят.
ББ
на 09.08.2006 в 19:08:52 #2Ей това БГ е тъпа държава. Едни от най-богатите Франция, Германия и мн. др. ползват Линукс в държавните си учреждения и по този начин спестяват стотици милиони, а ние посерковците пълним гушата на Бил Гейтс. Ама що ли си мисля, че някой прибира доста тлъста комисиона за закупуването на тези неща. Абе няма нищо случайно, всичко е на гърба на народа.

PrettyMan
на 09.08.2006 в 19:01:54 #1Вместо да си свалят Уиндоус от интернет, нашите управляващи си плащат лицензи. Тъпа работа !!
