Opera се радва на завиден успех, тъй като броят на потребителите на мобилния й браузър достигна впечатляващата цифра от 100 милиона през месец март тази година, съобщава gsmreview.bg.
„11 милиона повече потребители по целия свят използват месечно Opera Mini от февруари тази година, което е двойно спрямо стойността им през миналата година по същото време", допълват от Opera.
„Opera Mini през март тази година се радва на два милиарда посещения на страницата си дневно, което е двойно на цифрата от 1 милиард души, които са я гледали през юли миналата година", споделят още от Opera.
Браузърът Opera Mini компресира данни за мобилни телефони, което e голямо негово преимущество, напомнят от gsmreview.bg.
Един от лозунгите на създателите й е "Не изоставяме никое устройство" и поради тази причина браузърът има версии за множество платформи. За съжаление, от компанията наскоро взеха необяснимото решение да се откажат от поддръжката на Windows Mobile 6.5 и собствениците на хиляди устройства като все още актуалния HTC HD2 останаха лишени от възможността да ползват новата версия 6. Остава само да гадаем дали финландците ще продължат да "отписват" платформите, на които към момента имат водещи позиции.
За щастие, има и по-добри (и по-толерантни към потребителите си) алтернативи като UC Browser. Той има както собствен енджин, така и възможност за компресия на съдържанието през прокси сървър.
moonland
на 08.04.2011 в 11:58:03 #7ОВИ сют е действително относително муден, но браузъра няма общо с него. Бих казъл, че като за браузър за телефон си върши работата. Трудно ми е а да го сравня с Опера, но трябва да се има предвид, че още е в разработка. Като за начало е ОК. Продължават обаче да поддържат интегрирания браузър, който се използва само за страницата на оператора.
Dragunov
на 08.04.2011 в 11:44:59 #6Може.. но ако се съди по OVI Suite, който от 2 години не могат да го оправят и е голяма трагедия, особено по отношение на скорост, не искам да знам какъв им е браузъра.
moonland
на 08.04.2011 в 11:18:53 #5Разбира се
Явно за твоя модел не е имало, но от известно време насам повечето модели (дори и от най-нисък клас) излизаха с Опера Мини като основен браузър (и нейтив отделен браузър за страницата на оператора).
Новите модели, които излизат в момента и ще излязат в близко бъдеще са със ОВИ браузър, който замества Опера...
Dragunov
на 08.04.2011 в 11:13:53 #4Nokia кога са имали интегрирана опера в телефоните си ? Аз съм с E71 и при нито един от software ъпдейтите не е имало интегрирана Опера.
moonland
на 08.04.2011 в 10:17:54 #3Нокиа обаче вече спира да интегрира Опера Мини в телефоните си... Новите модели са с Ови Браузър, който на пръп поглед не е чак толкова лош.
Kотарака
на 08.04.2011 в 09:59:46 #2MadMAK | 08.04.2011 00:29 По принцип съм с HD2 и само заради браузъра стартирам .. ++++++++ още малко и ще кажеш с кви гащи си .... на никой не му пука с кво си и с кво не си.
MadMAK
на 08.04.2011 в 01:29:24 #1Не знам коя е версията на браузъра в Андроид, но съм убеден, че Опера мини е доста назад от него. По принцип съм с HD2 и само заради браузъра стартирам от време на време Андроид вместо WM6.5, който си е фабрично инсталиран.