Мариус Копил е първият финалист на Sofia Open 2018. Румънецът се справи лесно със словашкия квалификант Йозеф Ковалик със 6-4, 6-2 за 1 час и 16 минути. Утре той ще играе финал с победителя от мача Стан Вавринка (Швейцария) - Мирза Башич (Босна и Херцеговина), който започва в 18:10 часа.

Мачът започна с пробив за Копил още в първия гейм. Той взе подаването на съперника си на 30 и мощна игра диктуваше събитията на корта.

В третата и деветата партия имаше нови възможности за брейк, но Ковалик успя максимално да удължи сета до оптималното за него 4-6 след 41 минути.

Във втората част решителният пробив за румънеца дойде в третия гейм. И отново това стана на 30.

Това на практика сломи Ковалик въпреки опитите на публиката да го върне в мача. Копил поведе с 4-1 след нов брейк на нула.

До края словакът успя да вземе 6 точки, но беше очевидно, че полуфиналът на такъв турнир е прагът на възможностите му. Той изигра общо шест мача в София, защото статира от квалификациите.

Точките в мача са красноречиви - 66 на 44 за Копил. Ковалик реализира общо 10, когато посрещаше.

Така Мариус Копил ще играе утре в решителната среща за титлата на Sofia Open 2018.