
Припомняме, вчера Саркози изпрати два видеозаписа до групировката, в които призова пленниците, измежду които колумбийката от френски произход Ингрид Бетанкур, да бъдат освободени.
В заявление, разпространено в интернет, бунтовниците заявяват, че инициативата на френския президент е похвална, но предупреждават, че едно международно посредничество би могло да се увенчае с успех, само ако е напълно безпристрастно.
Като причина за трудностите при размяната на заложници от ФАРК посочват президента на Колумбия Алваро Урибе.
В изпратените до групировката материали Саркози заяви, че силно вярва, че Бетанкур ще се завърне в най-скоро време у дома.
Имам една мечта и тя е да видя Ингрид, заедно със семейството си у дома на Коледа, заяви френският президент след изпращането на видеозаписите.
Krakow
на 07.12.2007 в 10:59:16 #1