Канадският премиер Джъстин Трюдо предлага амбициозен план за възстановяване на пострадалата от пандемията икономика, предаде BBC.

Програмата включва нови инвестиции и инициативи. Тя беше представена в сряда от генерал-губернатора Жули Пайет.

Трюдо с антикризисна програма за 14 млрд. долара

Трюдо с антикризисна програма за 14 млрд. долара

Рестартиране на икономиката след наложените ограничения заради коронавирус

Припомняме, че властите вече няколко пъти предложиха спасителни мерки за бизнеса и работещите.

Близо 60 процента от канадците нямат доверие в способностите на премиера Джъстин Трюдо да предотврати задълбочаващата се икономическа криза, последица от пандемията от коронавирус, стана ясно в началото на юни.

На този фон обаче, главният служител по обществено здравеопазване в Канада предупреди, че случаите на Covid-19 продължават да се увеличават.

През последната седмица ежедневно се съобщаваха за около 1 100 случая, в сравнение с 380-те случая в средата на август.

Либералното федерално правителство заяви, че ще работи с канадските провинции за подобряване на капацитета за тестване.