Продължават безредиците в населените с имигранти предградия на Стокхолм, предадоха информационните агенции. .
Това е четвъртата поредна нощ на напрежение.
В южната част на града в Регсвед протестиращи нападнаха полицейско управление и се опитаха да го опожарят.
В други предградия младежи хвърляха камъни срещу полицаите и палиха автомобили.
От полицията заявиха, че ще избягват конфронтацията.
Родители организираха доброволно патрулиране. Те посочват, че преди 5 години подобен подход е дал добри резултати при подобни конфликти в друг шведски град.
Шведските медии отбелязват, че само през нощта срещу понеделник са изгорени над 100 автомобила
По думите на представителя на стокхолмската полиция Шел Линдгрен, палежите са започнали в района Хусбю в западната част на шведската столица. Това е станало след като служители на реда са застреляли 69-годзишен мъж, който ги е заплашвал с мачете.
Альфа
на 23.05.2013 в 10:58:37 #7Честито на всички либерасти
zwanzig
на 23.05.2013 в 10:53:20 #6Май шведите ще го търсят Брайвик със свещ. Ако продължават палежите на кърджалиите, току виж го пуснали на свобода за добро поведение.
XXX
на 23.05.2013 в 10:24:54 #5Мда, мултикултурализма очевидно е много добра и успешна идея. Всички много го харесваме.
zwanzig
на 23.05.2013 в 10:19:35 #4Май шведите ще го търсят Брайвик със свещ. Ако продължават палежите на кърджалиите, току виж го пуснали на свобода за добро поведение.
psp_11
на 23.05.2013 в 10:18:19 #3Не смятам, че Западна Европа трябва да промени социалната си политика заради емигрантите. Смятам, че трябва да приложи механизъм за регистрация на трайно безрботните и тогавада премине към екстрадация..
vesso65
на 23.05.2013 в 10:08:04 #2"Рани куче да те пали".Това е новата поговорка.Западна Европа вече се срещнаха очи в очи с нашите цигани и емигрантите в техните страни и е крайно време да преосмислят социалната си и други политики.Така,че демокрацията да не се изражда в свободия,защото обществото за да се съхрани в такива случаи се обръща към крайни десни партии и диктатури.Колкото и на някои"книжни" витаещи в небесата демократи да не им уйдисва,реда е пред свободата в естествената ценностна система на човека.А и въпрос на оцеляване.
american bum
на 23.05.2013 в 09:46:07 #1Няма страшно скъпи шведи това е резултатът от мултикултуризма но пък се оказва че е за ваше спасение така поне твърди циничната юдеика от видеото
http://www.youtube.com/watch?v=5jl-OJJVAEg