САЩ ще разположи за постоянно военни безпилотни самолети в Южна Корея, съобщи CNN. Разполагането на военни дронове е част от стратегическия план на САЩ да оборудва всяка дивизия от армията си с безпилотни самолети (Grey Eagle System).
Според служители в армията на САЩ безпилотните системи на въздухоплавателно средство (UAS) бележат значим напредък за разузнаването и наблюдението. Това би помогнало на САЩ за по-лесното координиране на действията си със своите съюзници, както и за по-бързото реагиране при критични ситуации.
Съобщението за разполагането на атакуващи дронове в Южна Корея дойде седмица след като Северна Корея изстреля четири балистични ракети във Японско море и по време на провеждането на годишните съвместни военни учения между САЩ и Южна Корея.
Един безпилотен самолет може да лети по 24 часа и е оборудван с ракети Hellfire. Системата за управление на дроновете е обновена, разполага с по-добри средства за разузнаване. Предвижда се САЩ да разположат безпилотни самолети във всичките си военни дивизии по света.