В сряда "Уолстрийт" отчете най-дългия "бичи пазар" - рекорд за най-дълъг период без значителна криза и пазар, който се характеризира с покачващи се цени, информира АФП.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп приветства новината, след като индексът S&P 500 регистрира 3 453 поред път без спад от 20% за повече от 9 години.
"Най-дългият "бичи пазар" в историята на борсите. Поздравления, Америка", написа Тръмп в "Туитър" малко след затварянето на търговията.
Маратонът е регистриран на фона на признаците, че американската икономика ускорява темпо тази година след дълъг период на забавяне, но запазва устойчив растеж. Експерти предупреждават, че търговските войни и по-високите основни лихви са сред потенциалните заплахи, които са заплаха за "бичия пазар".
Индексът S&P 500 завърши деня със спад по-малко от 0,1% при 2 861.82 пункта.
Когато пазарите отчетат най-малко 20% спад от предишните показатели, те навлизат в "мечи пазар" - песимистичен инвеститорски стил на поведение.
karamazov
на 23.08.2018 в 09:21:27 #1Да си припомним за "дългите вълни" на Кондратиев.Според тази теория публикуваната новина не бива да ни учудва.Америка, като най-голямата икономика и най-високо технологично развитата държава в света се намира в началния възстановителен период на текущата 6-та вълна. На фона на днешните руски учени, които могат само да работят за направата на нови средства за убиване на хора, Николай Кондратиев е ярка противоположност на глобален учен с разработки от световно значение.Жалко, че бил разстрелян, заедно с други ярки представители на цвета на руската интелигенция за да властва болшевишката селяндурщина. От сталинските времена чак до днес. Малко инфо: "Николай Кондратиев е руски икономист, роден през 1892 година. Aвтор e на голям брой книги и e световноизвестен със своята работа по дефинирането и изучаването на дългите икономически цикли в икономиката. Изучавайки равнищата на цените и търговската статистика, Кондратиев открива съществуването на приблизително 50-60 годишни цикли, определяни от значителни технологични промени, социални катаклизми и периодичнo обновяване на основните капиталови стоки. Публикува теорията си в книгата “Главните икономически цикли” (1925). Кондратиев е обвинен за членство в нелегална работническа партия и след дълъг престой в съветските затвори, през 1938 е разстрелян."