Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха 0:0 в първия, игран мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Гостите имаха териториално предимство, но головите положения почти липсваха.

"Канарчетата", които бяха без ключови единици, залагаха на контри, но така и не можаха да покажат нещо запомнящо се.

Ботев (Пловдив) - Черно море, на живо

Ботев (Пловдив) - Черно море 0:0, предимство на гостите

Мачът все пак ще се играе

Темпото през първото полувреме беше високи. Гостите показаха повече хъс и трайно е задържаха в полето на "канарчетата".

Домакините, лишени от Тодор Неделев и Атанас Илиев предпочитаха да са по-прибрани и да търсят контрите. Техният страж Георги Аргилашки беше изключително стабилен при високите топки и внасяше голямо спокойствие в защитата.

Все пак имаше едно голово положение през първото полувреме. В 33-ата минута Даниел Димов разтресе горната греда на вратата на Ботев след хубав удар с глава, но топката излезе в аут.

Снимка 504307

През второто полувреме нищо не се промени. Черно море беше по-активният отбор. Домакините имаха няколко добри възможности за контраатаки, но те бяха пропиляни заради прибързани действия.

Макар, че имаше много борба, така и не се стигна до гол и срещата закономерно завърши 0:0.

След този резултат Черно море се изкачи на седмо място с 15 точки, изпреварвайки Ботев (Враца), който е със същия актив.

Ботев (Пловдив) продължава битката за оцеляване. "Канарчетата" са на десето място с 13 точки.