Етър се върна към победите, след като надви с 2:0 като гост Дунав. Двубоят в Русе бе от 13-ия кръг на първенството.

"Драконите" имаха инициативата през по-голяма част от срещата, но не съумяха да вкара положенията си и бяха наказани. "Болярите" показаха, че могат да побеждават и без Даниел Младенов да вкарва. Точни тази вечер за състава на Росен Кирилов бяха Румен Руменов (70) и Красимир Станоев (80-дузпа).

Така Етър събра 14 точки и заема 9-о място във временното класиране, докато Дунав има точка по-малко.

Дунав - Етър 0:2

Дунав - Етър 0:2, Станоев бележи от дузпа

Срещата на градския стадион в Русе е в петък от 20 часа

Първата по-добра възможност в мача дойде в 17-ата минута. Тогава Ивайло Димитров се пребори за топката пред наказателното поле и намери Иван Стоянов. Ветеранът стреля силно, но покрай вратата.

В 25-ата минута Христофор Хубчев блокира опасен удар на Свилен Щерев. През първото полувреме и двата отбора действаха предпазливо и опасности пред двете врати нямаше.

"Драконите" бяха по-активни през втората половина на първата част. В 37-ата минута Любен Николов нацели гредата след центриране от корнер на Ивайло Лазаров.

Втората част започна под диктовката на Дунав. В 58-ата минута Ахмед Ахмедов можеше да открие резултата. Нападателят изпревари Христо Иванов след центриране от пряк свободен удар на Лазарнов, но не намери очертанията на вратата.

Последваха неточни удари Свилен Щерев и Мартин Ковачев.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Етър поведе с първата си добра атака за втората част. Иван Стоянов получи топката в наказателното поле и подаде към Крум Стоянов. Крайният защитник върна към дузпата, където бе Румен Руменов, който прати топката във вратата.

"Болярите" стигнаха до втори гол десет минути по-късно. Крум Стоянов проби в наказателното поле, където бе фаулиран от Самуел Инкоом. Главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Красимир Станоев, който с безапелационен удар в десния ъгъл вкара за 0:2.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се.