Отборите на Левски и Берое се изправят един срещу друг в предпоследен двубой от първия кръг на новия сезон.

Двата тима претърпяха сериозни промени по време на кратката лятна пауза, което прави сблъсъка на "Герена" още по-интересен.

Йоанис Каргас напуска Левски още утре, завръща се в бившия си тим

Гръцкият защитник ще играе за ПАС Янина

Ситуацията при домакините е далеч по-комплицирана, тъй като тяхна приоритетна грижа е избягването на фалит.

"Сините" поеха и нов курс на своето развитие, като голяма част от чужденците напуснаха, а на тяхно място дойдоха по-нископлатени български футболисти. Левскарите се намират и в кошмарна серия, тъй като нямат победа у дома от 8 декември, 2019 година.

Петков: Това, което правят нашите фенове, е без прецедент в целия свят

"Искам да се наложа в първия състав на Левски"

Гостите пристигат с амбицията да вземат трите точки и да загатнат, че през новия сезон ще играят сериозна роля в първенството.

"Зелените" направиха добра селекция през зимата и в края на предишната кампания вече имаха изграден стил, който се харесва на привържениците.

Димитър Димитров ще иска тимът му да вземе реванш от Левски за загубата с 1:2 в края на юни.

Павел Колев: Финансовата ситуация в Левски не се е променила

"Ако изпаднеш в паника, няма как да управляваш клуба"

Главен съдия на срещата е Владимир Вълков, с помощници Мартин Венев и Красимир Миланов. Четвърти рефер е Иво Андреев, а съдийски наблюдател е Стоян Алексиев.