Отборът на Лудогорец премина през ада в тазвечершното си гостуване в Пловдив. "Орлите" все пак успяха да достигнат до пълен обрат над Ботев, след като губеха с 0:2 до 61-ата минута, а записаха успех с 3:2.
Точни за него бяха Козмин Моци, който се разписа от дузпа, Мей Махлангу, който пък отбеляза дебютното си попадение с екипа на разградчани, и Марселиньо. За домакините в голмайсторската листа имената си записаха Серкан Юсеин и Тодор Неделев.
Домакинският натиск на "канарчетата" стартира още с първите минути на мача. В 3-ата, Антон Недялков фаулита Диого Кампос и "жълто-черните" си спечелиха свободен удар. Неделев се нагърби с изпълнението му и центрира към наказателното поле, но там Моци внимаваше и изчисти.
В 8-ата минута, Серкан Юсеин шокира "орлите"! Халфът напредна към наказателното поле, успешно финтира Козмин Моци, който се опита да го спре, и със превъзходен, техничен удар преодоля вратаря на разградчани, изпращайки топката в горния ляв ъгъл за 1:0.
Изненадата за българския шампион бе пълна в 14-ата минута, когато Тодор Неделев удвои. След като Дяков фаулира Афонсо, "канарчетата" получиха право да изпълнят свободен удар. Зад топката отново застана звездата на "жълто-черните", който обаче не сгреши и не остави никакви шансове на Ренан, изпращайки топката в близкия горен ъгъл на вратата за 2:0.
"Орлите" опитваха да се върнат в мача, но така и не успяваха да затруднят по-сериозно Кайзер. В 17-ата минута дойде и първият точен удар във вратата на пловдивчани, а той бе дело на Натанаел. Той обаче не успя да създаде опасност пред стража и той изчисти без проблем. Малко след това, Кешеру също пробва да се възползва от елемента на изненадата, но след удара му топката така и не намери очертанията на целта и премина на сантиметри от лявата греда.
В 41-ата минута, Серкан Юсеин центрира към Кристиан Димитров, а той стреля с глава от много близка дистанция, но право в ръцете на Ренан, записвайки фрапантен пропуск. Това бе и последната по-интересна ситуация преди двата отбора да се оттеглят на почивка.
В 57-ата минута, Ивайло Стоянов отсъди дузпа в полза на Лудогорец, след като Афонсо влезе на шпагат в краката на Сисиньо. Зад топката застана Козмин Моци, който не сгреши от бялата точка, намалявайки резултата на 1:2.
Четири минути по-късно, шокът за "канарчетата" бе пълен, след като Мей Махлангу изравни. Появилият се като резерва малко преди това Лукоки "достави" топката на главата на своя съотборник, а той я мушна в мрежата за 2:2, отбелязвайки дебютното си попадение с екипа на "орлите".
В 89-ата минута, Марселиньо направи обратът за разградчани пълен, след като се разписа за 3:2! Вандерсон изпълни корнер, след което Махлангу продължи към своя съотборник, а той с пета вкара топката в мрежата, оформяйки крайния резултат.
След тази драматична победа, Лудогорец се приближи на две точки от върха в Първа лига, където са ЦСКА и Левски. Ботев (Пд) пък е осми с 11.

USD
CHF
GBP
bad666
на 23.09.2018 в 20:11:04 #45Гол от засада, спестен червен картон и измислена дузпа... Нищо ново от турската циркова трупа.
VLAD
на 23.09.2018 в 20:10:24 #44То само виж на 10та сек. невярващия поглед на рошавия.
Xa-x@v
на 23.09.2018 в 20:10:06 #43барби,майтапа на страна,но аз няма да издържа на тоя цирк на който е подложен Мокета.Е.бал съм ти парите и всичко.
VLAD
на 23.09.2018 в 20:08:46 #42Да, това и на мен ми направи впечатление.
hufu
на 23.09.2018 в 20:06:59 #41влад, гледах няколко пъти повторението и докато коментатора на диема казва, че не бил играл с топката се вижда как топката се спира и остава в крата на този от ботев и тогава коментатора след петото повторение се поправя, ами може леко да е и закачил топката
няма такъв цирк
VLAD
на 23.09.2018 в 20:04:04 #40При отсъждането на дузпата даже мангустата не вярваше, че съдията свири. Вижте му физиономията на повторението.
Xa-x@v
на 23.09.2018 в 20:02:16 #39Барби, Заблудени хора има всякакви или по нареждане.Мокета,иска или не,са го задължили да си остане шеф на БФС,няма искам,не искам.Има само слушам и изпълнявам.Не случайно ти казах,че от сутринта е насвиркан.
hufu
на 23.09.2018 в 19:59:59 #38жирона 2 барса 1
Xa-x@v
на 23.09.2018 в 19:56:06 #37Киро Гела,до кога държи правата на първенството с Диемите?
fenfutbol
на 23.09.2018 в 19:52:56 #36Първенството ни е безсмислено! Ако можех да съм всеки път на стадиона да си гледам отбора нямаше да дам една стотинка на гела за Диемата. Предполагам, че и левскарите са на същото мнение.
loko-pd
на 23.09.2018 в 19:52:20 #35Дузпата ли реши мача.не мача беше решен още преди да се играе.два гола за папагалите но изцяло полувреме за рязаните.Сам Тошо го каза сега пак ще ни плюят че го дадохме мача.
hufu
на 23.09.2018 в 19:49:21 #34представяте ли си хуюфарма на домуса да е основен спонсор и на тирето
аз не, ама ето че собственика на лефски си дава кинти на лудогорче
Xa-x@v
на 23.09.2018 в 19:45:58 #33Обаче,като се замисля сега единствените виновници да изберат Мокета на чело на БФС са микревци.Избраха го тоя Кючек за заслуги към Ганчев и Бочко.Той заради това още от сутринта е пияно и заляно,щото знае какви свинщини е надробил спрямо футбола в България и Левски.
hufu
на 23.09.2018 в 19:43:54 #32да спорните може и с вар да се тълкуват, но има неща които са очевадни и след 10 повторения няма как да не видиш примерно игра с ръка, засада от метър и подобни или симулация от селянин в зелено
докато сини и червени се плюят ,
агата си оплете кошничката и си реди първенството без проблеми.
на всичкото отгоре собственика по документи на левски му е и основен спонсор и му помага и финансово.
това е супер смешно.
да си имаш отбор и да даваш кинти на един от основните ти конкуренти
fenfutbol
на 23.09.2018 в 19:42:59 #31shadow, ако съдия отсъди честно и по съвест на мач срещу ту*рците приключва със съдииството. Естествено никой не иска да си причини това
Xa-x@v
на 23.09.2018 в 19:41:43 #30дани петров, Сигруно.
любо пенев
на 23.09.2018 в 19:41:26 #29Матадоре,миналата година Лудогорец ви пусна за 2,-2
hufu
на 23.09.2018 в 19:36:23 #28Жирона, не верона
hufu
на 23.09.2018 в 19:35:14 #27хахав, напълно възможно ето давам пример от преди малко на ноу камп срещу някакво отборче от верона им дадоха червен картон след 2 минути гледане на ВАР и така жирона се върнаха в мача и изравниха... Без ВАР мача щеше да е свършил вече
fenfutbol
на 23.09.2018 в 19:34:35 #26Няма проблем, нека се радват резаците. Както казах накрая идва Леверкузен и нещата си идват на мястото.