Лудогорец победи състава на ЦСКА-София, в ключовия мач от 13-ия кръг на Първа лига.

Второто Ново дерби в елита ни завърши при резултат 2:1, в полза на шампионите на България.

Първото попадение в срещата вкара Вандерсон, разписал се през откриващата част от сблъсъка, а вторият гол бе дело на Моци, удвоил предимството на тима си през заключителните 45 минути.

Почетния гол за гостите вкара Кулма, който бе точен в продължението на двубоя.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в Разград:

НА ЖИВО: Лудогорец - ЦСКА-София, Моци с гол в Новото дерби!

Вандерсон даде преднина на "орлите"

С успеха си Лудогорец се изравни с лидера в класирането Левски, който снощи победи Черно море с 1:0. "Орлите" обаче имат мач по-малко от "сините".

ЦСКА-София е на 5-о място, като спечели само един от последните си 5 двубоя.

Класиране в Първа лига

Вижте пълно класиране в Първа лига за сезон 2016 - 2017

И двамата треньори осъществиха редица промени в съставите си.

Георги Дерменджиев реши да съхрани част от титулярите си от мача с Арсенал, като даде шанс за изява на Сисиньо, Саша и Пластун.

Китанов и Кулма пък се завърнаха в редиците на "червените", като допринесоха за вдигането класата на тима.

Снимка 261103

Първите 45 минути изобилстваха от нарушения по цялата дължина на терена, като само до 20-ата минута те бяха повече от 15.

Накъсването на играта повлия и върху качеството на предложения футбол, като феновете можеха да видят доста по-любопитни 45 минути, ако не бяха нескончаемите фаулове.

Снимка 261096

В 28-ата минута логичното, с оглед случващото се на терена, се случи и Лудогорец излезе напред в резултата.

Вандерсон получи топката в средата на игрището, напредна и с мощен изстрел отказа Китанов за 1:0.

Последва нова скоростна акция на домакините, в края на която обаче Кешеру прати топката в дясната греда на вратата, пазена от "червения" страж.

ЦСКА-София пък можеше да се върне в срещата в самия край на полувремето, но Кулма не съумя да се ориентира по възможно най-добрия начин при разбъркване в полето на стартиралия като титуляр за "орлите" Владислав Стоянов.

Второто полувреме беше почти пълно копие на първото, като стартира с поредица груби нарушения, а малко след това разградчани се разписаха в съперниковата врата.

Снимка 261101

Точен беше Моци, който удвои предимството на тима си в 62-ата минута от сблъсъка.

Защитникът бе точен с глава, засичайки центриране от ъглов удар. В конкретната ситуация Георги Китанов не се намеси по възможно най-добрия начин, боксирайки топката в собствената си врата.

Въпреки множеството промени, извършени от Едуард Йорданеску, ЦСКА-София не успяваше да се върне подобаващо в мача.

Малко преди края на мача, съставът от столицата дори остана с човек по-малко на терена, след като Рафаел Перез получи второ официално предупреждение и пое по най-прекия път към съблекалните.

Крайното 2:1 пък оформи Кулма, с гола си в продължението на срещата.

Едно е сигурно - с оглед темповете на игра, които предлагат лидерите във временното подреждане на Първа професионална лига - Левски и Лудогорец, битката за шампионската титла ще е доста сериозна и при следващите мачове от футболния елит на България.