Отборите на Лудогорец и ЦСКА се изправят един срещу друг в голямото дерби на Първа лига. С оглед класирането и играта на двата тима, сблъсъкът тази вечер може да има и сакрално значение за шампионската титла на България. Напрежението пък се покачва още повече, тъй като грандовете са добре познати с откровената си омраза един към друг. Всичко това гарантира голямо зрелище в Разград!
анкета
Как ще завърши дербито Лудогорец - ЦСКА?
Лудогорец ще победи ЦСКА по навик, даже ще разгроми "червените". 26.4%
Шампионът на България ще се поздрави с труден успех. 11.2%
Срещата ще завърши наравно. 10.5%
ЦСКА ще сложи край на черната си серия срещу Лудогорец с минимален успех в Разград. 34.9%
Този път няма да има милост - разгромна победа за ЦСКА! 9.4%
Дерби? Какво дерби е това? 7.6%
Домакините са готови за пореден успех срещу един от най-удобните си съперници в елита. "Орлите" ще бъдат без своя старши-треньор Димитър Димитров, който беше изгонен заради невъздържаното си поведение при победата над Левски. В негово отсъствие, Марселиньо и компания ще слушат наставленията на Георги Чиликов и Петър Колев. Триумф днес пък ще увеличи преднината на "зелените" на върха до цели 8 точки. А през последните 3-4 сезона те показват, че натрупат ли солиден аванс през есенния дял, не изпускат трофея.
Големият проблем в лагера на лудогорец е свързан с умората на част от основните футболисти. В четвъртък те изиграха здрав двубой срещу Брага за Лига Европа, което със сигурност ще им отнеме от така необходимата свежест за такъв вид дерби. Сигурни титуляри все пак ще бъдат Мисиджан и Джоди Лукоку, които нееднократно доказаха, че се намират в отлична форма. Козмин Моци и Пластун пък ще контролират събитията в в центъра на отбраната.
11 победи в полза на "зелените" и 6 равенства, 25:6 голова разлика - това е балансът от срещите в елита. Вече 6 години ЦСКА чака успех над този опонент. "Армейците" сякаш се удрят в стена, когато дойде време за шампионатен мач с Лудогорец.
Балансът в Разград е още по-стряскащ - Лудогорец не е губил вкъщи от ЦСКА в първенството. Головата разлика е 15:2. Единственото положително за ЦСКА е, че 2-та гола на "Лудогорец арена" паднаха в последните 2 срещи, а в заключителния мач "армейците" дори стигнаха до равенство.
Дали поради този факт, или нещо друго, наставникът на "червените" - Стамен Белчев е убеден, че съставът му ще спре големия съперник. ЦСКА ще бъде без своя капитан Божидар Чорбаджийски, който все още не може да се възстанови от неприятната си травма в кръста. В негово отсъствие партньор на Николай Бодуров в отбрана ще бъде Александър Барт, който е добре запознат с качествата на всички в Лудогорец. Дилемата пред Белчев пък основно е свързана с избора на флангови футболист, където с поделени шансове за титулярните 11 са Кевин Меркадо и Густаво Кулма. Надеждите за добро представяне пък изцяло ще лежат на плещите на Тиаго Родригес и Фернандо Каранга.
Звездите на Лудогорец и ЦСКА ще бъдат подложени на допинг проверка след края на дербито помежду им от 15-ия кръг в Първа лига. Част от лидерите на двете единадесеторки ще трябва да дадат проба след изтичането на 90-те минути на "Лудогорец Арена". От Националния антидопингов център обикновено взимат проби след мачове от първенството с възлово значение, какъвто е днешният.
Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов от Варна, с помощници Диян Вълков и Мартин Маргаритов. Събитията зад двете врати ще наблюдават асистентите Станислав Тодоров и Георги Кабаков. Делегат на БФС е Георги Георгиев, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Гулев.
От Лудогорец обявиха сериозни мерки за сигурност за мача с ЦСКА
Разградчани разпространиха съобщение
USD
CHF
GBP
loveca
на 05.11.2017 в 16:49:55 #19равностойно първо полуврене
Stariya4
на 05.11.2017 в 16:37:10 #18Мисиджан е за убиване.
uefskinesym
на 05.11.2017 в 16:25:46 #17при лудогорче картон при 22нарушения на футболист и то след 95 мин
uefskinesym
на 05.11.2017 в 16:24:08 #16ха ха не се впечатлил рефера че Натанаел направи 2 нарушения за минутка
emil-doychev
на 05.11.2017 в 16:20:43 #15Баси колко тъпо е да си говедо!
uefskinesym
на 05.11.2017 в 16:20:33 #14докосни лудогорче получи жълт картон е логото тая вечер
Stariya4
на 05.11.2017 в 16:13:09 #13Бодура като го гледам е готов за Шампионска Лига.
uefskinesym
на 05.11.2017 в 16:12:38 #12Националния селекционер наблюдава и кого ли от Разград гледа сигурно 60 годишния Дяков
Santinel
на 05.11.2017 в 16:11:41 #11Коментаторчето фен на ГМО-то ще се успокои след малко. 5:0
BG FEN
на 05.11.2017 в 16:07:56 #10Хайде Лудогорец !!!! Смачкайте Литекс от София
карнобатска гроздова
на 05.11.2017 в 16:02:43 #9Днес играят двата мюсюлмански отбора в България
домакина е от мюсюлмански град, а госта е собственост на ДПС и любим на етническите турци
не ме е еня как ще свърши но все пак нека победи по малко свързания с турците - Лудогорец
vannistelroy
на 05.11.2017 в 15:43:03 #8Що не си гледате гледате дербитата,а ми коментирате тука ве мушмороци?
Stariya4
на 05.11.2017 в 15:42:36 #7И когато това посмешище ви напълни и джобовете,смеха ще е двойни по-голям.
Stariya4
на 05.11.2017 в 15:40:05 #6Чорбарите знаят какво ги очаква и са се изпокрили като мишки, незнам обаче ако съдбата реши да им се усмихне, какво ли ще четем из форумите.Надявайте се ГМО-та, чудеса се случват, макар и веднъж на сто години,а сега в храстите.
Govedo_2
на 05.11.2017 в 15:36:40 #5Село *** изобличено като забутана паланка на rъза на географията в покрайнините на делиормана. Даже нямат директен транспорт към мегаполисите на Европа, ами трябва да се прикачват. Нищо чудно,че отбор от това селце е посмешището на европейската международна сцена
Stariya4
на 05.11.2017 в 15:32:15 #4Какво дерби е това, когато единия е боксова круша
moshko
на 05.11.2017 в 15:20:10 #3Какво дерби като единия отбор не е бил другия нито веднъж за първенство от 7 години . Нито преди смъртта си нито след припознаването
fenfutbol
на 05.11.2017 в 15:05:49 #2Ми то затова в днешно време са измислили телевизори с дистанционно управление. Просто сменяш канала и гледаш каквото си искаш!
le joker
на 05.11.2017 в 14:57:03 #1Голямо дерби
В ден,когато играят Тотнъм-Кр.Палъс,Сити-Арсенал и Юнайтед-Челси да гледаш селско дерби си е жив мазохизъм