Монтана излиза срещу Етър в мач от 3-ия кръг в шампионата. Макар и новаци в елита, домакините разполагат с качествен и добре сработен състав, който стигна до две равенства в първите си две срещи.

Етър пък е на дъното в класирането без спечелена точка и с голова разлика 0:7. Треньорът Петко Петков хвърли оставка, но не само резултатите, а цялостната ситуация в клуба тревожат привържениците на "болярите".

Петко Петков си е тръгнал заради отказ от привличането на футболист

Петко Петков си е тръгнал заради отказ от привличането на футболист

Опитният специалист е искал да привлече бившия халф на Дунав Свилен Щерев

При визитата си на Царско село Монтана игра с двама човека по-малко в последните 20 минути, но показа характер и удържа нулевото равенство. Днес съставът на Никола Спасов ще има възможност да зарадва феновете си с първи домакински успех в елита от април 2017 година. Тогава на "Огоста" бе повален Ботев (Пловдив).

Наказани за днешния двубой са Николай Минков и Стефан Цонков. В групата се завръща Преслав Петров.

Преслав Боруков подписа с Етър

Младежки национал подписа с Етър

Играчът доскоро бе собственост на английския Шефилд Уензди

След скандала между Петков и ръководството на Етър, довел до оттеглянето на специалиста, във Велико Търново още не са решили кой да е новият треньор. Срещу Монтана отбора ще водят Калоян Чакъров, Марин Стефанов и Тодор Киселичков. Бившият халф на Нефтохимик ще бъде запсан като треньор.

Дебют за Етър ще направи новото попълнение Преслав Боруков. Нападателят бе уреден с картотека.

Първа треньорска оставка във футболния ни елит

Първа треньорска оставка във футболния ни елит

Петко Петков напуска Етър

Етър има предимство срещу този съперник в елита.

"Виолетовите" са постигнали 5 победи, равенството е едно, а два пъти двубоите са завършвали с успех за Монтана.