Атлетико (Мадрид) победи Барселона с 1:0 в мач от десетия кръг на испанската Примера Дивисион. Голът падна в края на първото полувреме след груба грешка на вратаря на каталунците Тер Стеген.

Барселона започна по-добре и Гризман стреля над гредата от удобна позиция в третата минута. Две минути по-късно Тер Стеген спаси с една ръка силен удар на Саул от 20 метра.

В десетата минута Йоренте стреля след пас на Анхел Корея. Топката се отби в напречната греда и излезе в аут.

Гостите владееха топката по-продължително време, докато домакините пресираха много високо в опит да затруднят изнасянето. В 40-ата Жорди Алба намери Меси в наказателното поле, който от много малък ъгъл  стреля ниско, но Ян Облак спаси.

Снимка 506404

Малко преди изтичането на добавеното време топката беше изритана напред от защитата на домакините. Германският страж на Барселона излезе много пред наказателното поле, но беше изпреварен от Ферейра Караско, който пусна топката между краката му. Белгиецът погледна празната врата и въпреки отчачните опити на защитата вкара за 1:0.

В 57-ата Роналд Куман замени Педри и пусна възстановения Филипе Коутиньо. Веднага след това Меси центрира отляво с десния крак към далечната греда, където Клеман Лангле скочи и стреля с глава отблизо. Топката беше хваната от отлично пласирания Облак.

В 59-ата минута Жерард Пике пострада лошо, след като Анхел Корея падна върху крака му. Каталунският бранител усука коляното си и беше заменен от Сержиньо Дест.

Снимка 506403

В 65-ата минута каталунците развиха хубава атака, топката стигна вдясно за свободния Дембеле, който опропасти добрата възможността с несериозен удар.

До края на срещата гостите постепенно загубиха увереност и така и не създадоха сериозно голово положение. Лионел Меси остана почти незабелязан в мача.

С тази победа Атлетико застигна лидера Реал Сосиедад. Двата тима имат по 20 точки и голова разлика +16, но "баските" имат два отбелязани гола повече. Атлетико е с мач по-малко.

Барселона е на незавидното десето място с 11 точки.

Реал (Мадрид) отново не победи, Виляреал все така на две точки пред "кралете"

Равенство - 1:1 между двата отбора