Италианската компания за суперспортни автомобили Ferrari отчете изключително добри резултати за изминалата година.
Компанията е доставила 6465 автомобила на крайни клиенти през 2007 г., което е ръст от 14% в сравнение с 2006 г., когато са продадени 5671 коли.

Добрите резултати на компанията се дължат най-вече на отличните продажби на F430 и на 599 GTB Fiorano.
Благодарение на продажбите компанията е увеличила оборота си с 15,3% от 1,447 милиарда евро през 2006 г. до 1,668 милиарда евро през миналата година.

Печалбата за 2007 г. е 266 милиона евро, което е с 45,4% повече от предходната година, когато са спечелени 183 милиона евро.
Това става в годината, когато доларът беше изключително слаб, а 30% от продажбите на Ferrari се извършват в такава валута.

Добрите резултати са благодарение на мерките за рационализиране на производството и на увеличените продажби.

През 2007 г. във Ferrari са работили 2926 души и компанията бе обявена за най-доброто място за работа в Европа.
Ferrari спечели двете титли във Формула 1.
Скудерията продължи да инвестира в развитието си, като цели 29% от оборота, или 299 милиона евро, са реинвестирани в разработка и изследователска дейност.

Източник: speed-press.com