Jaguar ще представи версия на електромобил, която е на базата на новия модел Jaguar XF, съобщават от Automedia.bg.
Всъщност новия XF, ще бъде произвеждан на базата на C-XF. Той не само ще замести S-Type, но ще бъде и моделът, който ще реши бъдещето на Jaguar. То изцяло зависи от успеха или неуспеха именно на този модел.
Според идеята на шефовете в Jaguar, XF трябва да се превърне в сериозна конкуренция на BMW Серия 5 и Mercedes-Benz Клас E.
Все още не сe знае дали XF ще има версии комби и купе. Доста дълго се спекулираше за това, че X-Type няма да има заместник.
Новия Jaguar XF ще има също така и хибридна версия. Ако експериментът с новия XF се окаже успешен, фирмата може да си позволи да представи и нов SUV модел на пазара.
barut
на 14.05.2007 в 15:36:23 #1