Продължава отличното представяне на българските дамски баскетболни отбори в Адириатическата лига. И Берое, и Монтана постигнаха седми победи от осем изиграни мача.

Берое продължи защитата на титлата си с домакинска победа у дома над босненския Бановичи със 107-68 (30-19, 29-10, 29-14, 19-25).

Евгени Хаджирусев пред ТОПСПОРТ: В баскетбола трябва характер и постоянство

В „BASKET TIME” ви срещаме с гарда на Рилски спортист Евгени Хаджирусев

Старозагорки нямаха никакви трудности по пътя към победата и спечелиха категорично всяка една от първите три четвърти.

Най-резултатна беше Теодора Динева с 26 точки. 15 точки прибави Адиджа Адамс, а опитната Жаклин Златанова остана с 14 точки и 12 борби. За Бановичи Ирена Вранчич реализира 17 точки.

Впечатляваща победа постигна и шампионът на България Монтана, който също у дома се наложи като домакин над непобедения до момента състав на Цинкарна Целе (Словения) с 84-79 (17-26, 18-23, 22-13, 27-17).

Момичетата на Стефан Михайлов изоставаха с двуцифрена разлика на полувремето, но с много силна игра след почивката успяха да обърнат хода на мача.

Тина Требец беше над всички за Монтана с 35 точки. 13 точки добави Христина Иванова, а с 12 точки и 14 асистенции приключи Матеа Тавич. За Цинкарна се отличиха Паулина Херслер и Андреона Кийс с по 21 точки.

В класирането след първите осем кръга водят Монтана, Берое и Цинкарна с по 7 победи и 1 загуба.