От Асоциацията за реновиране на етажната собственост настояват санирането да се извършва като пълно обновяване на сградата, а не частично изолиране на апартаменти.

Частичната топлоизолация не оправдава вложените инвестиции и вреди върху имотите на съседите, съобщи БНР.

От Асоциацията искат промени в Закона за устройство на територията, за да бъде ограничено безконтролното и частично саниране.

Заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Калин Рогачев каза, че повече от 4 млрд. лв. са необходими за саниране на сградния фонд у нас.

„Колкото повече време има, толкова повече се увеличава цената. Ако сега е 4 млрд. лв. цената, след 1 година ще бъде 5 млрд. лв. Времето не работи за цената - тя не е постоянна величина", коментира Рогачев.