Пред Народния театър „Иван Вазов" започва протестен митинг под мотото „ Да не допуснем участие на България във военни решения по света".
Митингът е организиран от Българския национален съвет за мир.
Преди това участниците проведоха шествие по бул. „Витоша", като шествието бе оглавено от плакат - „Не на Буш! Да на мира!", въпреки първоначалната заявка на организаторите, че това не е анти-американска демонстрация, а протест срещу войната.
В инициативата се включиха около 150 представители на Българския анти-фашистки съюз, Партия на българските комунисти, Движение за социална солидарност, Революционното младежко движение „Че Гевара".
Към протестиращите се присъединиха и представители на арабски организации, предимно палестинци, които живеят у нас.
На митинга, който започна пред Народния театър ще бъде приета декларация, която ще настоява за изтегляне на българския военен контингент от Ирак и за премахване на американските бази от България.
Декларацията ще бъде изпратена до президента, председателят на Народното събрание и до парламента.
Припомняме, след малко повече от 24 часа у нас пристига американският президент Джордж Буш.
В програмата му са включени разговори с българския държавен глава, с премиера Станишев, както и среща със студенти от Американския университет.
Пресконференцията на Буш и Първанов ще се проведе в Археологическия музей в столицата. След това българският президент ще даде официален обед за своя гост и първата дама на САЩ в залите на Националния исторически музей.
USD
CHF
GBP
zmja
на 10.06.2007 в 18:37:51 #343Abaris
на 10.06.2007 в 13:29:33 #342zmja
Deflector
на 10.06.2007 в 09:56:54 #341zmja
на 10.06.2007 в 09:50:18 #340БСП
на 10.06.2007 в 01:36:06 #339lockee
на 10.06.2007 в 00:50:55 #338http://www.theglobeandmail.com/bnfiles/pics/uspolitics2004/bushgal/GWByale.jpg
BAI IVAN
на 10.06.2007 в 00:38:47 #337boko2007
на 10.06.2007 в 00:24:06 #336boko2007
на 10.06.2007 в 00:20:27 #335boko2007
на 10.06.2007 в 00:16:53 #334boko2007
на 10.06.2007 в 00:03:07 #333boko2007
на 10.06.2007 в 00:02:00 #332boko2007
на 09.06.2007 в 23:57:59 #331kalin_md
на 09.06.2007 в 23:55:35 #330boko2007
на 09.06.2007 в 23:52:31 #329boko2007
на 09.06.2007 в 23:44:36 #328boko2007
на 09.06.2007 в 23:39:42 #327boko2007
на 09.06.2007 в 23:38:26 #326boko2007
на 09.06.2007 в 23:36:24 #325boko2007
на 09.06.2007 в 23:33:26 #324