Републиканските пътища са проходими при зимни условия, пътните настилки са мокри, а на отделни места заснежени и заледени. Проблемните участъци се обработват и опесъчават.

Температурите в страната са между  -16 °C до +2°С. Времето е преобладаващо облачно.
Вятър духа в областите Видин, Силистра, Шумен, Разград, Русе, Добрич, Бургас, Варна и Пловдив.

Опасност от снегонавяване има в районите на Разград и Русе.

Поради мъгла видимостта в района на Средец е намалена до 50 м.

Остава забраната за движение на превозни средства с тегло над 10 т по републиканските пътища в областите Силистра и Хасково.

Автомагистрала „Тракия" е с мокра настилка, на места заснежена, обработена. В дясната тръба на тунела "Траянови врата", в посоката София-Пловдив, няма осветление поради повреда в  инсталацията. Скоростта е  ограничена до 60 км/час.

„Хемус" е с мокра на места заснежена и обработена пътна настилка. „Марица" е с мокра и обработена настилка, а магистрала "Люлин" е суха.

Състояние на проходите:

- „Златишки" - затворен за МПС;

- „Твърдишки" - затворен за МПС;

- ,,Върбишки" - затворен за МПС;

- „Троянски" - затворен за МПС;

- „Дюлински" - забранено е движението на товарни МПС, а леките да се движат с вериги;

- „Айтоски" -забранено е движението на МПС с тегло над 20 т през стоманен мост на р. Казан дере;

- „Вратник" - забранено е движението на товарни МПС над 10 т. от /гр. В. Търново-гр. Сливен/;

- „Шипка" - забранено е движението на МПС над 10 т. - срок до 31.03.2012 г.;

- „Петрохан" - забрана за движение на МПС с тегло над 10 т.; забранено e движението на товарни автомобили с ремаркета и полуремаркета;

- „Пампорово", „Рожен", ,,Превала", „Печинско"- всички МПС да се движат с вериги, а товарните без ремаркета и полуремаркета;

- „Предела" - забранено е движението на МПС над 10 т. Товарните до 10 т да се движат с вериги и без ремаркета и полуремаркета.