Министър-председателят Сергей Станишев ще приеме 15-членна френска бизнес делегация на MEDEF International - най-голямата работодателска организация.

Тя се ръководи от Пиер Морайон, председател на Комитета за България.
В състава й са представители на Gaz de France, Bouygues, Alstom Transport, Calyon, Saur и др.

Очаква се на срещата да бъдат обсъдени възможности за задълбочаване на търговско-икономическите отношения и насърчаване на инвеститорските намерения.

Стокообменът ни с Франция през 2006 г. е 1,250 млрд. евро, което я подрежда на 6-то място сред външнотърговските ни партньори от страните от ЕС.
Двустранната търговия към края на август т. г. е 820,2 млн. евро.

Износът ни за френския пазар нараства със 7,1% спрямо същият период на м. г.
Около 450 млн. евро са френските инвестиции у нас.
Основните инвеститори са Societe Generale, BNP Paribas, Mr. Bricolage, Danone Group, Groupe Scheider и др.

В момента в индустриалния парк край Русе завод за резервни части на автомобили изгражда Montupet S. A. Инвестицията е за 70 млн. лв.

Scheider Electric през юни пък откри завод за прекъсвачи в близост до Пловдив.
Капиталовложението е за 40 млн. лв. През следващите месеци компанията Carrefour възнамерява да инвестира в хипермаркет и търговски център в столицата.

Френски компании участват и в реализацията на редица съвместни проекти в областта на енергетиката и високите технологии.