Борусия (Дортмунд) постигна трудна победа с 1:0 като гост над Брюж в първия си мач от група "А" на Шампионската лига. Единственият гол падна в 86-ата минута на срещата и бе дело на Кристиян Пулишич.

Двата тима изиграха равностоен мач, в който се отличиха с по няколко пропуска. През първото полувреме Ханс Ванекен, Арно Гроневелд и Стефано Денсвил бяха близо до попадение за домакините, докато Марсел Шмелцер изпусна най-доброто положение за "жълто-черните".

Снимка 379029

През втората част Лукас Пишчек пропусна добра възможност, а малко след това Роман Бюрки спаси опасен шут на Луис Опенда.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Матей Митрович не успя да изчисти топката, която се удари в Кристиян Пулишич и влезе във вратата за крайното 0:1.

Проблеми с контузени играчи сполетяха Борусия (Дортмунд)

Кристиян Пулишич може да не вземе участие в мача срещу Айнтрахт (Франкфурт)