Ливърпул победи Порто с 2:0 и си осигури комфортен аванс преди реванша следващата седмица. Първото полувреме беше на много високо ниво с бърза игра и много положения. Тогава паднаха головете. След почивката качеството на играта падна и дори гостите изглеждаха доволни от резултата.

Португалците първи биха център и направиха две добри атаки в първите минути. Но домакините откриха при първото си опасно слизане към вратата на Касияс. Наби Кейта получи пас отляво и стреля по земя. Топката се отклони от защитник и препарира Касияс за 1:0 в 5-ата минута.

Ливърпул - Порто 2:0, Фирмино удвоява

Двата отбора играха миналия сезон на осминафинал

Попадението даде предимство на английския отбор, който трайно пренесе играта в полето на съперника. Играчите на Ливърпул започнаха да създават положение след положение, които с лекота биваха пропилявани. Мохамед Салах, съвсем сам, хладнокръвно стреля покрай вратаря в аут.

Снимка 417231

Източник: GettyImages

Играчите на Порто атакуваха при всяка възможност най-вече чрез извеждащи пасове към Марега. Това отвори много играта и Фирмино удвои в 26-ата минута. Хендерсън даде вертикален извеждащ пас отляво към Арнолд, който зад защитата подаде на връхлитащия Фирмино.

До края на първото полувреме с невероятни пропуски се отличиха Марега - на два пъти сам срещу Алисон и Фирмино, когато засече топката след скоростна атака. Така домакините се оттеглиха на почивката с два гола аванс.