Португалският гранд Спортинг (Лисабон) стартираха с успех участието си в груповата фаза на Шампионската лига. "Лъвовете" демонстрираха, че играят добре срещу тимове от нашия регион и взеха скалпа на гръцкия първенец Олимпиакос (2:3).

По този начин хората на Жорже Жезус се наредиха на второ място в група D, където Барселона разгроми Ювентус с 3:0. Именно "блаугранас" са и следващия опонент на "зелено-белите".

Двубоят на "Йоргос Караискакис" се разви по мечтан за тях начин, след като до 13-ата минута вече водеха с 0:2. Два бързи удара по реномето на съперника сътвориха Сейду Думбия и националът Желсон Мартинш.

Барселона с ударен старт в Шампионската лига - 3:0 срещу Ювентус

Маестро Лео Меси разказа играта на "Старата госпожа"

Барселона с ударно начало в ШЛ - разби Ювентус с 3:0

И за да бъде пълен ужасът за домакините, в 43-ата минута Бруно Фернандеш направи 0:3. Креативният халф бе изведен зад отбраната на съперника от Себ Коатес и с фамозно копване не остави шанс на опитния Капино.

Сериозната преднина явно изигра лоша шега на Спортинг, тъй като "лъвовете" можеха да пропилеят своята преднина след почивката. Олимпиакос се вдигна на късен щурм и в рамките на четири минути между 89-94 минути вкараха два светкавични гола, дело на резервата Пардо. За сензационно реми обаче време нямаше и така селекцията на Бесник Хаси трябваше да преглътне това неприятно поражение.

ОЛИМПИАКОС - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 2:3

0:1 Сейду Думбия (2"), 0:2 Мартинш (13"), 0:3 Фернандес (43"), 1:3 Пардо (89"), 2:3 Пардо (90+4")

СТАДИОН: "Йоргос Караискакис"

СЪДИЯ: Виктор Касай

ОЛИМПИАКОС: Капино, Елабделауи, Диого Фигуейраш, Енгелс, Жиле, Оджиджа-Офое, Марин, Ромао, Карсела, Фортунис, Джурджевич (резерви: Прото, Куртис, Еменике, Николау, Ждейар, Пардо, Себа)

СПОРТИНГ: Руи Патрисио, Матийо, Коатес, Пичини, Силва, Баталия, Карвальо, Акуня, Бруно Фернандеш, Думбия, Желсон Мартинш (резерви: Сален, Руис, Сезар, Ристовски, Петрович, Дост, Тобиас)