Първият двубой за европейския номер едно Реал (Мадрид) на Световното клубно първенство в ОАЕ можеше да се окаже и последен за отбора.

"Кралете" се включиха директно от тази фаза на надпреварата, изправяйки се срещу единайсеторката на Ал Джазира.

Снимка 328886

Домакините на надпреварата водеха в резултата преди почивката, но позволиха пълен обрат след нея.

Ромариньо бе точен за тима от Абу Даби, докато Роналдо и Бейл се разписаха за "галактикос" за крайното 1:2.

В другия полуфинал Гремио победи Пачука.

Гремио победи Пачука с 1:0 и е на финал на Световното клубно първенство

Гремио и Пачука дължат незабавно извинение на футбола, деформираха топката от мачкане

Не на феновете. На целия спорт

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ал Джазира - Реал (Мадрид) 1:2, Бейл направи обрата пълен!

Испанците не би трябвало да имат проблем с опонента си, но...

Първото полувреме се оказа неочаквано любопитно за неутралните фенове по трибуните. В пълен контраст с предварителните очаквания, отборът на домакините се държеше на ниво срещу именития си опонент, макар и през огромна част от времето да бе натоварен основно с отбранителни функции.

Само в рамките на откриващите 10 минути от мача испанският тим можеше да открие резултата на 3 пъти, но изстрели на Роналдо и Иско бяха спасени от вратаря на Ал Джазира.

Стражът на тима от Абу Даби не спря да демонстрира завидна класа, като в още 4 случая се оказваше единствената реална пречка пред "кралете", за да стигнат те до търсения първи гол в мача.

Снимка 328877

След две греди за "галактикос" и куп положения се стигна и до отменен гол на Карим Бензема. Французинът бе точен с глава, но реферът сигнализира за нарушение на правилата от страна на Кристиано Роналдо.

Това обаче не беше всичко, като малко по-късно и попадение на Каземиро не бе признато, този път заради засада на негов съотборник, включил се в съответната атака.

От щаба на Реал не бяха доволни, но не оспорваха кой знае колко взетите от бразилския арбитър решения.

Снимка 328885

В самия край на полувремето обаче Ромариньо получи добър пас в наказателното поле на Реал и с премерен удар простреля Навас за 1:0, стъписвайки дори и част от собствените си съотборници.

Така до почивката предимството в резултата, противно на всякаква здрава логика, бе в полза на Ал Джазира.

Снимка 328876

Само три минути след почивката домакините на надпреварата стигнаха до отбелязването на втори гол, който обаче беше отменен заради засада.

В 53-ата минута пък, от ситуацията, в която нямаше право на грешка, Роналдо бе точен за 1:1, връщайки състава си в мача.

Снимка 328884

Обратът стана пълен в 82-ата минута, когато влезлият на терена само няколко секунди по-рано Гарет Бейл вкара за 1:2.

Така Реал очаквано ще играе на финал, но можеше да направи това далеч по-лесно.

Кристиано Роналдо излезе на лидерската позиция при голмайсторите в Световните клубни първенства, като разполага с 6 гола на сметката си.

Снимка 328160

Ал Джазира се класира за тази фаза след като победи с 1:0 Урава Ред Даймъндс с попадение на местната звезда Али Мабхут, след асистенция на Ромариньо в 52-ата минута.

Наставникът на Реал (Мадрид) - Зинедин Зидан сподели, че допреди няколко дни не е знаел нищо за съперника на "кралете".

Безмалко обаче Зизу можеше никога да не забрави за Ал Джазира...