Протестиращите демонстранти носят огромен транспарант на който пише: „Долу корумпираната двупартийна коалиция!".
Съдейки по носените от демонстрантите карикатури и плакати на Бойко Борисов и на Сергей Станишев, ставаше ясно, че „корумпираната двупартийна коалиция" е управляващият през 2011 г. следизборен съюз на ... ГЕРБ и БСП.
Още повече, че най-отпред на шествието достолепно вървяха лидерите на опозицията - Волен Сидеров и Ахмед Доган ...
След като чуят за този сън, приличащ на анекдот, някои читатели веднага ще скочат и ще ме обвинят в черногледство, краен песимизъм и в желание да очерня ГЕРБ и неформалния му, но за сметка на това - крайно харизматичен лидер.
Нямам никакви подобни намерения. Просто съм сънувал сън, който очевидно почива на напълно осъществим политически сценарий.
Действително, бяхме свидетели на официално и публично изявление на Бойко Борисов, свеждащо се до категоричното обещание да не се коалира с БСП - нито преди, нито след изборите.
Няма причини да не вярваме на човека - той не е Симеон Сакскобургготски, който поднесе същата „клетва" непосредствено преди парламентарните избори през 2005 г., а след това направи точно обратното.
Бойко Борисов и Симеон Сакскобургготски са две съвсем различни лица, независимо, че единият е отговарял за сигурността на другия за известен период от време.
Само че, не е необходимо Бойко Борисов да е „политически мошеник" и демагог, който не държи на думата си. Възможно е напълно обективни обстоятелства да създадат условия за раждането на нова, този път двуглава „управляваща ламя".
По принцип, едва ли можем да се съмняваме, че и следващото правителство ще бъде коалиционно, освен ако не бъде извършена внезапна промяна на избирателната система в последния момент - нещо, което едва ли ще се случи.
Въпросът е - кои ще бъдат партиите, които ще попаднат в следващото Народно събрание ? Една от неприятните, но напълно възможни парламентарни конфигурации е в следващото Народно събрание да влязат четири политически партии - ГЕРБ, БСП, ДПС и „Атака".
Дори при споменаването на такава прогноза, привържениците на СДС и ДСБ ще ме обвинят в некоректни внушения и „игра за ГЕРБ".
И през ум не ми минава да „играя" за ГЕРБ или да внушавам някому, че СДС и ДСБ не могат да влязат в следващото Народно събрание. Напротив - искам да напомня за огромната отговорност, която имат тези две партии за съдбата на политическия ни живот след парламентарните избори през 2009 г.
На по-самоуверените лидери, членове и привърженици на СДС и ДСБ, мога само да обърна внимание, че ситуацията по никакъв начин не им гарантира безгрижна предизборна кампания и безпроблемно влизане в парламента.
Могат да се случат всякакви изненади - включително и внезапно повишаване на избирателната активност. На този етап и СДС, и ДСБ сякаш се занимават само с „ядрото" на най-твърдите си привърженици.
Драмата в ДСБ по ужасяващ начин напомня постепенното обезлюдяване на БСДП през годините - партията има изключително ярък лидер, в чиято светлина изгаря всеки, който непредпазливо се приближи прекалено близо ...
В СДС пък до такава степен са заети сами със себе си, че човек се пита дали ще успеят да наваксат в диалога с избирателите до датата на редовните парламентарни избори.
И ДСБ и СДС много добре се справят с така наречения „антикорупционен дискурс" или казано на човешки език - с говоренето срещу корупцията.
За съжаление, по всичко личи, че изобличаването на корупцията и некомпетентността в днешното управление (особено в определени среди на държавната администрация), няма да е достатъчно, за да трепнат сърцата на избирателите, които биха били склонни да отидат до избирателните секции в уречения ден и да пуснат заветната бюлетина за някоя от двете „сини формации".
Ако СДС и ДСБ успеят да влязат в следващия парламент (заедно или по отделно), ще имаме силно фрагментиран парламент с поне шест парламентарни групи в него.
(Извинявам се на привържениците на НДСВ, „ЛИДЕР" и ВМРО - респективно на Движение „Напред", но на този етап техните шансове изглеждат повече от мъгляви и ще им се наложи да извършат титанична работа за да бъдат в списъка на парламентарните сили през следващия политически цикъл - от 2009 до 2013 г.).
В такъв парламент би могло да се сформира „правителство на партиите от ЕНП", което да не изглежда като „политически Франкенщайн" и което да може да поеме определени отговорности за управлението на страната.
В най-лошия случай, подобно правителство би могло дори да привлече на помощ и „Атака" в чисто прагматичен план, въпреки огромните различия, които СДС, ДСБ и дори ГЕРБ имат с партията на Волен Сидеров.
Казано по начин, който е на ръба на цинизма - след като Комунистическата партия на България е член на „Коалиция за България", защо десницата да не може (макар и с погнуса) да си „закърпи" парламентарното мнозинство с „Атака"?
Предпазливите изказвания на Иван Костов за „Атака" направени напоследък, могат да бъдат тълкувани точно в такъв контекст - внимателно разграничаване и едновременно с това - подготовка на почвата за сериозен компромис в името на евентуално правителство, доминирано от партиите от ЕНП и подкрепено от партията на Волен Сидеров.
Ако обаче двете партии, наследнички на традициите на някогашния Съюз на демократичните сили, допуснат да останат „извън борда", последиците ще бъдат изключително тежки не само за тях самите, но и за цялостния политически процес.
Тогава СДС и ДСБ могат да последват съдбата на някогашните „СДС-та с тирета". (От личен опит мога да уверя всички, че адски боли, когато получиш ... 3,89 процента на парламентарни избори, а възможността от бърза дезинтеграция след поражението е огромна).
От друга страна, вероятният победител на следващите избори - ГЕРБ, ще може да научи от живия живот, какво означава пирова победа.
В един парламент с четири партии, в който си правят компания ГЕРБ, БСП, ДПС и „Атака", съставянето на правителство най-вероятно ще е много тежко упражнение.
Напълно възможно е нещата да се окажат на кантар и да не е възможно съставянето на стабилно или изобщо на каквото и да е правителство.
Политическата аритметика може да се окаже такава, че нито вариантът ГЕРБ - „Атака", нито вариантът БСП - ДПС да могат да съберат мнозинство или пък тези мнозинства да са толкова проблематични, че лидерите на ГЕРБ и на БСП да не искат да играят в подобна „пиеска".
„Правителствата на малцинството" не се вписват в българската политическа традиция. Опитът на правителството на Филип Димитров е повече от поучителен.
Никой не може да разчита на нечия „подкрепа без правителствени ангажименти", особено ако подкрепящата „от страни" партия се нарича ДПС.
Правителствени конфигурации, в които участват едновременно ДПС и „Атака" можем да смятаме за практически неосъществими. Колкото и да са цинични политиците ни, има предел дори и за тяхната безпринципност.
Тогава остават две варианта - разпускане на Народното събрание и нови избори или ... „голяма коалиция" на ГЕРБ и БСП.
Първият вариант може да се изроди в „избори до дупка" и до политическа криза с трудно прогнозируеми последствия.
Вторият вариант със сигурност ще бъде приет от европейските партийни фамилии и ще бъде представен на народонаселението като признак на дълбока политическа мъдрост, управленска отговорност, на „исторически компромис в името на България", на „необходима стъпка в критичен момент от процеса на усвояване на европейските фондове".
Тогава дори и Бойко Борисов ще може да разпери ръце и да каже - „Да, декларирах, че няма да се коалирам с БСП, но избирателите ... искат точно това".
След това ще последват позовавания на исторически примери на „големи коалиции" на християндемократи и социалдемократи в Германия и ужасният край на предишния парламентарен мандат ще се превърне в ... ужаси без край.
В държавите с политически традиции коалиционните правителства са гаранция за взаимен контрол и политически консенсус. У нас подобни правителства все още водят до „феодализация на администрацията" и разпределяне на „собствени периметри" във властта, където коалиционният партньор няма право да си пъха носа.
Иначе казано - разпределяне на „корупционните пасища" между коалиционните партньори.
Дано не съм прав и дано просто ми се присънват кошмари, но картината на България, управлявана от правителство на ГЕРБ и БСП, останали на практика без опозиция (каква опозиция за Бога, биха могли да консолидират ... ДПС и „Атака" !?) ужасно би напомняла на живописното творчество на Йеронимус Бош.
Затова отговорността на СДС и ДСБ за представянето им на предстоящите парламентарни избори е огромна. Защото те не играят просто с партийните си политически перспективи, а със състоятелността на цялата ни политическа система.
Някой песимист може да попита иронично - „Каква състоятелност може да има в сегашната ни политическа система ?". Аз като непоправим оптимист, мога да уверя всички, че все още има някакви остатъци от „състоятелност", както и че винаги ИМА И ПО-ЛОШО ...
Тук няма да давам съвети за предизборната стратегия на СДС и ДСБ - това е отговорност на техните лидери.
И като казах лидери, стигаме до предстоящото събитие, което повечето наблюдатели игнорират, но което е от съдбоносно значение за развръзката от „Избори 2009".
Събитието, наречено общопартиен избор на лидер на СДС.
При така развиващата се обстановка, едното събитие, от което в СДС трябва да се пазят повече, отколкото дявол от тамян, е евентуалният провал на предстоящите вътрешнопартийни избори.
След оставката на г-н Юруков, всяко проваляне на прекия избор на лидер на СДС ще има съвършено катастрофални последствия за синята партия.
Проблесналите искри около анулирането на номинацията на Марио Тагарински, както и някои други симптоми, видими повече за страничните наблюдатели, отколкото за самите членове на СДС, показват, че това не са безпочвени тревоги.
Вторият проблем пред СДС е самият избор на лидер. Кандидатурите са известни. Тук ще се въздържа от каквито и да са негативни коментари на отделните кандидати. Самият аз не съм член на СДС (както и на никоя друга партия) и не мога да участвам в изборите за председател. Но ако бях член на СДС, щях да дам гласа си за Мартин Димитров.
Не защото с него ме свързва някакво близко приятелство, което да ме кара да му имам огромно доверие. Напротив - повечето от останалите кандидати познавам по-отдавна и по-добре.
Но за страничния наблюдател в момента, Мартин Димитров е олицетворението на свършената работа от СДС в този парламент.
Нека никой не се обижда - така изглеждат нещата от страни, а повечето избиратели са именно там - отстрани, а не вътре в СДС, с неговите вътрешнопартийни проблеми и „съзерцание на пъпа", извършвано в духа на древната източна традиция.
СДС имаше възможността да бъде оглавен от някого, който „не е губил поне местни избори". Всички очакваха кандидатурата на Найден Зеленогорски, но тя не се появи.
Много хора, очакваха кандидатурата и на Йордан Бакалов, като несъмненият специалист на СДС в областта на националната сигурност, но и той се въздържа от състезанието.
При това положение, изборът трябва да стане между „наличните кандидати" и най-лицеприятният и приемлив е Мартин Димитров с неговия парламентарен актив.
„Партийците" в СДС могат да се мусят колкото искат - Мартин Димитров действително не е извървял пътя от председател на партийна секция до народен представител.
Той влезе в парламента от „гражданската квота". Но точно като човек „влязъл по покана" в листата на СДС, той се държа изключително адекватно.
Имал съм възможността да подкрепям законодателни инициативи на Мартин Димитров в комисиите в Народното събрание и знам, че него наистина го е грижа за законодателството, за състоянието на държавата, за бизнеса и за работниците.
Мартин Димитров е безспорно политикът в България, който направи нещо реално за „прохождащият бизнес", за стартиращите предприемачи.
Неговите законодателни предложения в някаква степен стигнаха до ушите на избирателите, при това - не само на членовете на СДС.
Всъщност, повечето "десни" политици пет пари не дават за малките предприятия и за микро- бизнеса. Мартин Димитров е изключително приятно изключение в тази насока. Дори само това е причина да го намирам за много приемлив като лидер на СДС.
Мартин Димитров е човек, който не само има визия по много въпроси, но също така е способен да приема чуждото мнение за много неща.
Имали сме с него противоречия по разни „либертариански догми", но от цялото съзвездие дейци на Института за пазарна икономика, той е може би най-малко догматичен. (След него идва Георги Ангелов).
Много хора призовават да подкрепим Мартин Димитров за това, защото е блогър. Даже някой изтъкна, че той е "биоблогър" - естествен блогър, а не да речем като моя милост, дето си обмисля текстовете, преди да ги напише...
Надявам се, че този въпрос няма да бъде преекспониран, защото голяма част от хората, които ще гласуват на вътрешните избори на СДС (в това число и народни представители) не са наясно с тази форма на комуникация и дори се дразнят от постоянното повтаряне на призива "да гласуваме за (био)блогъра".
Мартин Димитров има много по-важни достойнства от това, че си води дневник он-лайн, макар че за читателите би трябвало да е ясно, че сам по себе си блогът му е форма на отчет пред избирателите, какъвто повечето депутати изобщо не правят.
В този смисъл трябва да се подчертава, че Мартин Димитров е човек, който знае да се отчита за постъпките си, без значение дали това ще става по електронен път или по друг начин.
Единственото нещо, което ми пречи да дам абсолютно категорична оценка за него е фактът, че до сега не е имал реална власт.
Един човек се преценява, когато има реална власт. Народът е рекъл - "Дай му власт, пък му гледай сеира". Но това е рискът от взимането на страна в подобни ситуации.
В интерес на СДС и на демократичната общност е следващият лидер на синята партия да се казва Мартин Димитров. Дано не ни разочарова ако това стане.
*Изразените мнения са лични. Те по никакъв начин не ангажират Съюза за стопанска инциатива, на който авторът е заместник председател, или УНСС и Нов български университет, където преподава.
измити ръце
на 10.12.2008 в 18:28:40 #70' „Има очакване през следващата година да се проведат много на брой конкурси за промяна практически на една голяма част от административните ръководители на съдилищата, започвайки със заместниците на председателите на върховните магистратури, преминавайки през административни ръководителите на апелативни инстанции, окръжни, районни и така нататък. Очевидно е, че ако говорим за пречистване на съдебната система, този избор ще има значение и ще има последици за години напред", посочи министърът по европейските въпроси. '
измити ръце
на 10.12.2008 в 18:25:34 #69каринке, ако някой 'свидетел' каже в съдебна зала под клетва, че е видял вълк да пасе трева, вместо агне, то това значи ли, че той казва истината и съдът ще приеме ли казаното от него за вярно ? Нали дава показания под клетва ? Има нещо много объркано в цялото ни правораздаване със 'свидетелските' показания, затова и сме на това дередже... Всъщност знаеш ли какво значи ' ЕФЕКТЪТ НА ПЕПЕРУДАТА ' ?
измити ръце
на 10.12.2008 в 17:39:28 #68каринке, доколкото си спомням, ти се опитваше да ме убедиш, че не е имало извършено финансово престъпление в бившия завод 'ДИАМАНТ' - Разград и затова нямало осъдени ? Виждам, че обръщаш доста внимание на казаното от мен, а това дали не означава, че започваш вече да се позамисляш дали не съм прав за доста неща, казани от мен ?
Карина
на 10.12.2008 в 16:33:08 #67измити ръце, ама аз не съм другите хора, що се обръщаш към мен. Неудобно ти е да им пишеш обръщения ли , що ли ??? Ле ле ,какъв си ми умник ненагледен .
измити ръце
на 10.12.2008 в 16:03:00 #66каринке, както вече казах, скоро ще има и осъдени корумпирани съдии у нас, повярвай ми ! ' По три точки Европейската комисия ще проверява българската съдебна система, съобщи министърът по европейските въпроси Гергана Грънчарова на членовете на Висшия съдебен съвет (ВСС). Първата е дисциплинарната практика, каза Грънчарова и настоя съветът да й предостави всички дела за нарушения на магистрати, по които се е произнесъл през последните 6 месеца. В предишния доклад на Еврокомисията по този въпрос имаше критичен тон, но смятам, че проблемът е до голяма степен преодолян и има бързо и професионално произнасяне, каза Грънчарова. Шефът на дисциплинарната комисия на съвета Петър Стоянов обясни, че с колегите му са разгледали 140 преписки и по тях са образували 50 производства, а информацията за тях се публикува в сайта на съдебния съвет. Той подчерта, че половината от делата са по предложение на инспектората към ВСС. Втората точка, по която Еврокомисията ще е особено критична, е по думите на Грънчарова "недостатъчното натрупване на влезли в сила присъди по дела от обществен интерес". Министърът оцени като изключително добра идеята да се сформират специализирани звена в прокуратурата и разследването и специализирани състави в съда за разглеждането на делата за измами с еврофондовете, организираната престъпност, корупцията и прането на пари. За първи път Брюксел ще следи конкурсите за магистрати, предупреди Грънчарова и допълни, че експертите ще следят за прозрачност, професионални и морални аргументи, които стоят зад всеки избор. Пред членовете на съвета министърът заяви: "В системата работят много качествени хора, но те потъват в общата маса. Това предизвиква у мен огромна тъга като юрист и човек, чиято мечта е била да стане съдия." '
измити ръце
на 10.12.2008 в 15:35:06 #65каринке, ако си съдия /юрист/, както вече казах, това означава, че на практика не си учила висша математика. Доказано е, че математическите задачи развиват мисленето и увеличават гънките на мозъка. При това положение не се учудвам, че определени хора не могат да намерят доказателства за определени процеси ! Друго е да са учили теореми и доказателствата към тях. Надявам се, че няма да ми противоречиш и за това !
измити ръце
на 10.12.2008 в 15:17:54 #64karinke, когато пиша някакъв коментар, то не е задължително непременно да го четеш ! Изказвам мнение не заради теб, а защото смятам, че е време да се разбере, че не всички в тази държава са крадци или корумпирани ! Има доста хора, които се интересуват от моето мнение, повярвай ми ! Ако трябва да бъде откровен, аз лично не се вълнувам от това какво точно казваш ти ! А и не съм длъжен по закон да вярвам на казаното от теб, о'кей !?
хан крум
на 10.12.2008 в 12:06:29 #63Следващиятпарламент ще бъде така: ГЕРБ -80-90 нар.представители БСП- 55-65 Атака- 20-25 ОДС/СДС,ДСБ/-30-40 ДПС -30-35 НДСВ- 0-15 ТАКА ИЗГЛЕЖДАТ ГРУБИТЕ СМЕТКИ ДО 240 ДЕПУТАТИ Прогнозота е за сегашната политическа ситуация. НО, след 6месеца не се знае.Тогава икономическата криза ще бъде във вихъра си. Естествено това няма да се отрази на депутатските места на ДПС и АТАКА. Ще пострадат местата на БСП- по малко с 10 места, НДСВ -Твърдо нула, за сметка на местата на ГЕРБ и ОДС/СДС, ДСБ/
Карина
на 10.12.2008 в 10:11:28 #62измити ръце, правораздава съдът, не получавам възнаграждението си от държавата. Искам работещи институции, но не смятам, че с мръсната вода трябва да изхвърлим детето. Освен това ти казвам, че аргументите ги хвърляш в празното пространство, аз не стоя срещу тях.
измити ръце
на 10.12.2008 в 09:15:29 #61karinке, когато някой започва да обижда събеседника си, това означава, че той не може да го обори, т..е на практика той е загубил ! Съвсем друг е въпроса дали ти се връзвам на приказките ти и се обиждам. Ако работиш в правораздаването у нас, това само показва какво е нивото ви там ...
измити ръце
на 10.12.2008 в 09:13:15 #60каринке, чети и виж как действа съдът в Германия ! И забележи, че там не става въпрос за кражба на дълготрайни материални активи за над 10 млн, а за неплатени данъци - ако въобще правиш разлика между кражба и неплатени данъци ! 'Само за три месеца Германия успя да осъди боса на Петрич За рекордно кратък срок в Германия успяха да осъдят петричкия бизнесмен Константин Хаджииванов - Коце Маца. Съдът в Аугсбург постанови 2 години условно и му наложи глоба от 120 хиляди евро. Той бе обвинен в контрабанден внос на над 4.5 милиона цигари от Гърция в Германия, при който не са платени данъци за 600 000 евро. Хаджииванов се е признал за виновен писмено и за това е получил условна присъда, обясни за "Сега" говорителят на прокуратурата в Аугсбург Матиас Николай. И затова обвинението няма повече претенции към него.'
Карина
на 10.12.2008 в 00:35:15 #59не мога бе, нали има такива, като теб да го прваят, що да се хабя
Ходи ли на лекар 
измити ръце
на 09.12.2008 в 18:00:02 #58каринке, ако можеше поне малко да разсъждаваш и ако си поне малко обективна, би трябвало да си чула, че от ЕВРОПА все призовават за борба срещу корумпираните политици и съдии ! Но не съм убеден в тези ти качества !
измити ръце
на 09.12.2008 в 17:12:10 #57каринке, дали скоро няма вече да има и осъдени корумпирани съдии ? Как мислиш ?
измити ръце
на 09.12.2008 в 17:10:54 #56каринке, нали господата с 'чистите' ръце / бга, бтк/ искаха цялото разследване да бъде в мвр ? Резултатите са налице - 8 % по-ниска разкриваемост на престъпленията, а да не говорим за финансовите престъпления в особено големи размери ... Нищо случайно не става в тази държава... Крадецът вика : Дръжте крадеца !
Карина
на 09.12.2008 в 17:10:00 #55измити ръце, иди се прегледай, не си наясно с кой и за какво се бориш, а може би просто ти трябва някой за борбите
Подреди си главата човече 
измити ръце
на 09.12.2008 в 16:42:17 #54каринке, чети и не казвай повече абсурдни неща, защото от ЕВРОПА ще ти се смеят ! ' 3/4 от жертвите и свидетелите на подкупи си мълчат 09 декември 2008 Най-много сигнали за корупция са подадени срещу представители на съдебната система, полицията и финансовите служби. Това сочат данните от изследване на Асоциация „Прозрачност без граници”, предаде Дарик. 9 декември е обявен за ден срещу корупцията. Над 20% от хората у нас са ставали жертва или свидетели на корупция. Една четвърт от хората, станали свидетели или жертви на корупция, са подали сигнали, останалите предпочитат да не съобщават за деянието, показва още докладът на асоциацията. Най-голямата възрастова група в България, която е станала жертва на корупция, са хората между 35 и 50 години. Най-много сигнали за корупция са подавани в по-големите градове у нас. По данни на Центъра за правна консултация на пострадали от корупция също най-много подкупни има в съдебната система, съобщи БГНЕС. Данните за 2008 г. показват, че подадените сигнали за корупция на институциите на национално ниво са 45% от общите сигнали, следвани от институциите на общинско ниво с 37%. От както работи центъра, в продължение на 2 години, в него са получени общо 1110 сигнала, но повечето от тях са класифицирани като административни нарушения. Министърът по европейските въпроси Гергана Грънчарова, която участва в дискусия по темата, съобщи, че действията на инспекторатите към отделните министерства трябва да бъдат подложени на по-голям обществен контрол.'
измити ръце
на 09.12.2008 в 16:35:18 #53каринке, ' „Една-две показни акции срещу корупцията няма да имат ефекта, който се търси. Нужни са повече доказателства, отколкото изявления”, пише в приветствието си за откриването на международната конференция „Антикорупционни политики и практики в Югоизточна Европа” президентът Георги Първанов. Форумът е организиран от службата по наркотици и престъпност към ООН и центъра за изследване на демокрацията. „Няма недосегаеми в борбата с корупцията”, се казва още в поздравителния адрес на президента към откриването на конференцията. "България има политическа воля за нулева толерантност към всички видове корупция", казва още Георги Първанов. За първите шест месеца на тази година по данни на прокуратурата „Отдел противодействие на организираната престъпност и корупцията” във Върховната касационна прокуратура е наблюдавал 1400 преписки. Най-много – 837 – са за пране на пари, а 315 са за злоупотреби със средства от фондовете на Европейския съюз. "Ефективното усвояване на пари от еврофондовете е тогава, когато те стигнат до предназначението си. Трябва да се направи задълбочен анализ на критиките, отправени от Европейската комисия за борба с корупцията", посочва още българският държавен глава. Представителят на ООН за България Хенри Джаклин издигна идея за законодателна промяна, според която плащанията кеш да се ограничат до 10 000 лева или 5000 евро. Посланикът на Франция в София Етиен дьо Понсен заяви, че полицията и правосъдната система у нас трябва да действат така, че да има арестувани и осъдени корумпирани лица. '
измити ръце
на 09.12.2008 в 16:22:38 #52каринке, ' ... Правосъдието, което е главен виновник за отнемането на пари по ФАР заради липсата на ефективни мерки срещу измамниците, показва и слаб капацитет за усвояване на еврофондове по тази програма. Проекти за 11 млн. евро са под въпрос, стана ясно през лятото след среща на Висшия съдебен съвет с вицепремиера Меглена Плугчиева, вътрешния министър Михаил Миков и представители на МФ и ДАНС. От отпуснатите 152 млн. евро по финансовия меморандум ФАР за 2006-2008 г. са използвани едва 10 млн. Почти неспасяеми са най-важните проекти на правосъдието: системата за управление на делата, единната регистърна система, електронната система за свидетелствата за съдимост и тази за управление на документооборота... '
измити ръце
на 09.12.2008 в 16:12:33 #51каринке, сигурно изпитваш симпатии към мен и затова често ми пишеш, но аз не мога да кажа същото за себе си спрямо теб ?! Някой беше казал, че окарината е древен духов музикален инструмент, така ли е ?