20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
тряс
на 13.09.2006 в 15:38:16 #19а за разликата лева/еуро - следващата венетка купена на бензиностанция в софия си беше в левове, ако че номерата на колата си си бяха пак жълти
тряс
на 13.09.2006 в 15:36:23 #18отдалече, не съм чул да има такъв закон, а даже обратно - знам, че излезе закон за уеднаквяване на цените на квартири и хотели а цените си бяха написани само в левове, там е граница и може да се предположи, че ако има разлика за чужденци то тя ще се вижда някак си в ценоразписа не ме е яд за париците, яд ме е че униформен полицай го изигра тоя балет; цивилен да беше би било "по-разбираемо"
тряс
на 13.09.2006 в 15:32:43 #17аз помислих, че съм видял грешно табелката с цените отвън и си платих в еуро, като тръгвах видях, че цената си е в левове, ма си викам "майната му, ше ударя едно рамо на икономиката" хехе
отдалече
на 13.09.2006 в 15:24:40 #16Хаха Тряс, казват, понеже е с чужди номера.Има ли такъв закон?
тряс
на 13.09.2006 в 15:14:48 #15преди месец на влизане в бг (калотино) униформен полицай ми продаде седмичната венетка за 4 евро вместо 4 лева ... добре, че нямаше месечни
тряс
на 13.09.2006 в 15:13:20 #14хайде дано да почнат да ги спипват най-сетне гадовете здрасти на всички
pasho
на 13.09.2006 в 15:07:54 #13kondor 13.09.2006 14:56 МНОГО ВАЖНО! АКО БЯХА САМО ТЕ КАДЦИТЕ ......... е от тях трябва да почнат от тези чиновнически наполеони
пепи
на 13.09.2006 в 15:05:03 #12Щото не пише за колко дена.
Жоро Главaта
на 13.09.2006 в 15:03:57 #11Това 2 мильона и нещо пари ли са бе? ХА ХА ХА кокошкари са тея
Гъбка
на 13.09.2006 в 14:54:03 #10Здрасти, Станч! Мъчно ти става за тях, нали?
stan4
на 13.09.2006 в 14:45:29 #9Здравейте. Пак сиромаси на топа ? А?
Gozilla
на 13.09.2006 в 14:30:12 #8След като един или друг чуждестранен капиталист вложи няколкостотин хиляди евро в България ни продънват ушите че видите ли имало крупни инвестиции у нас!А в същото време разни митничари,дедесари,топлофикатори енергетици полицаи и тн крадат десетки милиони евро!Ша са упрайм- ама никога!
Гъбка
на 13.09.2006 в 14:29:01 #7Здрасти на Скарлет и на Найс, ако е будна!
Толкова е отвратително, а същевременно и показателно за милата, родна действителност, че просто не знам какво да кажа...
nice
на 13.09.2006 в 14:17:46 #6Гъбка
на 13.09.2006 в 14:08:53 #5Такава безпределна наглост просто ме оставя без думи... Крумови закони за тези или още по-добре смърт чрез обесване!

другарче
на 13.09.2006 в 14:03:07 #4Делян
на 13.09.2006 в 12:57:43 #3ArchGod, сбъркал си форума.....
kondor
на 13.09.2006 в 12:56:02 #2МНОГО ВАЖНО! АКО БЯХА САМО ТЕ КАДЦИТЕ .........
Kreten
на 13.09.2006 в 12:42:06 #1Видях аз миналата седмица един граничен полицай. Гледаше ме с много странен поглед. Веднага разпознах в него корумпираният човек - охранен, зализан, със самочувствие... Завидях му. Ако имам късмет и аз ще се корумпирам.