20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
Skize
на 13.09.2006 в 23:58:00 #339де роси, на мен ли говориш?
kondor
на 13.09.2006 в 23:57:09 #338БЕШЕ 87 МА ГОДИНА.......НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО Е 4Е СЕ НАМИРАХ В ТОАЛЕТНАТА......БЯХ ПРИ ПРИЯТЕЛИ НА ГОСТИ........ИЗВЕДНЪЖ 4УВАМ НЯКАКВИ НЕИСТОВИ ПИСЪЦИ,ПАНИКА,ХОРА КРЕЩЯТ ОТ УЛИЦАТА.....
Skize
на 13.09.2006 в 23:56:00 #337приус, ние сме половин евреи, приятелю
daniele de rossi
на 13.09.2006 в 23:55:40 #336хахахаха какъв уникален злехер е този под мене, момче, това цялото дори ако само си го чел 1 път значи по-добре да се самоубиваш - само мъка ти предричам в твоя изтерзан живот
prius
на 13.09.2006 в 23:55:32 #335Skize 14.09.2006 01:52 не хвърляй бисери на свинете, защото те ще ги стъпчат
А тук са дори по-анонимни от мен - ти въобще не си анонимен 
kondor
на 13.09.2006 в 23:53:56 #334СКИЦА, АЗ ТИ ВЯРВАМ 4Е СИ ГИ ВИДЯЛ,НАИСТИНА.....ЩЕ ВИ РАЗКАЖА ИСТИНСКИ СЛУ4АЙ.......
prius
на 13.09.2006 в 23:53:30 #333неиморе, чифутите са по-силни, те цензурират всичко, успяват да върнат дете у майка, успяха да скапят силния човек на времето си - г-н Хенри Форд. И то до степен да се отрече от най-милото си. Гадна пасмна, вервай...
Skize
на 13.09.2006 в 23:52:41 #332тва е действителен случай, бе,тъпанари!
Да не съм луд да хвърлям литературни бисери в кочината на нюза? 
kondor
на 13.09.2006 в 23:52:05 #331СКИЦА ПИШЕШ ПРЕКРАСНО,ТИ СИ СИ ТАЛАНТ,А ПРЕЖИВЯВАНЕТО ТИ-НЕВЕРОЯТНО! НЕ ЗНАМ,НО ИМАМ ВЪТРЕШНОТО УБЕЖДЕНИЕ,4Е НИЕ БЪЛГАРИТЕ,СМЕ СПЕЦИЯЛНИ И СЕ РАЗЛИ4АВАМЕ ОТ ОСТАНАЛИТЕ ХОРА НА ПЛАНЕТАТА!
prius
на 13.09.2006 в 23:50:17 #330кондьо ,заспа ли бе да те е.ем?
prius
на 13.09.2006 в 23:44:30 #329kondor 14.09.2006 01:26 целият труд на скицата отиде по дядовите - цензурираха го, аз го прочетох - сравнително читаво. Е, не чак като Ницше
prius
на 13.09.2006 в 23:37:27 #328kondor 14.09.2006 01:26 Публикация се пише на този етап с "у". Големите букви в нета се възприемат като крещяне. Ти въобще желаеш ли да се научиш / Я виж неморът какви произведения е напраскал за краткия си живот...
prius
на 13.09.2006 в 23:34:03 #327неиморе, имаш литературен талант. А модератора нема ли да си ляга?> Обади се бе, на лека паразитна устойчива конфигурация ли казваш лош език>>?
kondor
на 13.09.2006 в 23:26:10 #326СКИЦА,ХАЙДЕ ПОБЛИКУВАЙ ГО! ПРИУС, КАЖИ НЕЩО?
prius
на 13.09.2006 в 23:23:00 #325спи, да го еба, или се занимава с климактериумни писувачки, за Бог да прости
kondor
на 13.09.2006 в 23:20:06 #324ESAU , IZGUBIH GO
kondor
на 13.09.2006 в 23:17:14 #323ПРИУС, КАК ДА ГО НЯМА, НЕ ГО ЛИ ВИЖДАШ
prius
на 13.09.2006 в 23:15:44 #322Esau 14.09.2006 01:08 Понежи си антисемит, мразиш и чифутите, и арабите и негрите биля, лошо, много лошо
prius
на 13.09.2006 в 23:14:22 #321кондьо, нема ти я скицата бе, де е?
kondor
на 13.09.2006 в 23:13:50 #320АРЕ БЕ, КАКВО СТАВА?