20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
фют
на 13.09.2006 в 21:01:31 #259Скица,ти каква зодия си?Сериозно те питам.
Dixit
на 13.09.2006 в 20:58:32 #258Skize, Ама славеите са птици дето не пеят, ами направо викат. През май не те оставят на мира и ти оставят едно тревожно чувство.
kondor
на 13.09.2006 в 20:56:59 #257ДАВАЙ, СКИЦА, ПРОСВЕТИ НИ И НАС!
kondor
на 13.09.2006 в 20:55:02 #256НЕИМОР, ХАЙДЕ 4АКАМЕ И НИЕ СЪС ЗАТАЕН ДЪХ
Skize
на 13.09.2006 в 20:54:53 #255dvora, С теб сме на едно мнение само по въпроса за електронния преводач от английски в сайта на в. ''Дума'', когото сме ползвали и двамата преди няколко години, препоръчан от теб тук. Обещах ти да ти кажа Тайната. Тя не е моя - тя е Общочовешка Тайна, но само аз я знам и, по щастливо стечение на обстоятелствата, съм я виждал и докосвал наживо и наяве. За разлика от теб, който само си я чел от Свещените книги, или слушал от някой моше или равин. Мотивът ми е да ти покажа, че, онова, което криете вие, евреите, за да държите в подчинение този свят, вече не струва пукнат грош, понеже аз видях невидимия за вас свят и ме допуснаха да надзърна в бъдещето, на два пъти. Не е необходимо да се появяваш, просто чети и си запамети всичко прочетено, щото утре няма да го има. И занапред, винаги преди да се опиташ да лепнеш на българин прозвището Син Амалеков, си спомни какво ти е казал Скица.
фют
на 13.09.2006 в 20:54:07 #254Скица, здрасти.Във Варна има славеи.Слушам песните им всяка пролет.
kondor
на 13.09.2006 в 20:53:26 #253ТАЗИ ВЕ4ЕР Е ИЗКЛЮ4ИТЕЛНО СКУ4НА! С ВАС ТАКА ЛИ Е , ИЛИ САМО АЗ СЪМ ЖЕРТВАТА?
Skize
на 13.09.2006 в 20:52:48 #252Значи, следващият ми последен пост е адресиран само до форумеца, пишещ под ника dvora. Допускам, че това е истинското му фамилно име. Убеден съм, че е евреин, както и съм на мнение, че е най-интелигентният човек, писал изобщо някога тук. Понеже отпуската ми е към своя край, пък и не съзирам стойностна причина да остана, ще се опитам с един постинг да изпълня обещанието си към него.
фют
на 13.09.2006 в 20:50:41 #251Познах отново!!!Алекси харесва Гъбка!

Гъбка
на 13.09.2006 в 20:50:27 #250Фют и Алекси! Човекът е женен и съпругата му е форумка! Стига фриволни приказки, защото тя сега може и да чете. Аз съм противник на атакуващите, но съвсем не желая да им създавам семейни проблеми.
Skize
на 13.09.2006 в 20:49:13 #249Такааа... Изпратих гостите. Стигнахме до консенсус - може и без славеи, важното е да е натъпкано червото. По-възможност, до горе.
фют
на 13.09.2006 в 20:48:34 #248хихи ,защо бе Гъбка?Може и той да те харесва ,но да крие?
kondor
на 13.09.2006 в 20:44:43 #247привет АЛЕКСИ,НЯМАШЕ ТЕ 2 ДНИ ? ЗАЩО ТАКА?
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:44:10 #246Фют, не подкокоросвай Алекси!
фют
на 13.09.2006 в 20:42:51 #245Алекси голяма си клюкарка.Светни сега вси4ки кой е новият приятел на Гъбка
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:40:59 #244Знам кой е, Скарлет.
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:40:40 #243Алекси, отвори си и замижалото око и пак погледни
фют
на 13.09.2006 в 20:34:20 #24291-93 г Гъбка .Тогава се изявяваше М.Иванова.И пак около Г.Марков гравитираше. Периода 91-94г бе много силенза Г.Марков
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:34:06 #241Чоли - президент! Аз имам предизборния му плакат, ха-ха-ха!
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:32:03 #240А-а-а, аз и болни виждам да живеят, ама в мъки и не го искам за себе си. Е, това беше пожелание, свободен си да го коригираш по твой вкус