
Постановлението е срещу учителката, която е ръководила екскурзията Гинка Пецова и представителката на туристическата фирма Виолета Беширова, съобщи БНР.
В постановлението се казва, че те по непредпазливост са причинили смъртта на ученика Мартин Митов.
Припомняме, 15-годишното момче се удави на 3 юни в басейна на хотел в Неделино, където е бил на ученическа екскурзия.
Заради чистото съдебно минало на Пецова и Беширова предложението на прокуратурата е двете да бъдат освободени от наказателна отговорност и да им бъде наложена административни наказания.
myxomopka
на 18.09.2006 в 10:50:05 #4Към този отдолу: Така ли щеше да разсъждаваш, ако това дете беше твоето?
plamenCCCP
на 17.09.2006 в 23:13:17 #3Хотелът в Неделино чия собственост е,и каде е зяпал спасителя на басейна
Нафърфорий
на 17.09.2006 в 19:56:54 #2Таня, административните наказания, според Кодекса на труда в България са: забележка, предупреждение за уволнение, уволнение.
Емотикона се казва "разгневен", но аз го поставих не защото действително съм разгневен, а за да видиш страницата от Кодекса на труда, където съм го прочел.
tanja
на 17.09.2006 в 19:12:10 #1а конкретно какво 6те о3на4ава това/администртувно нака3ание/