Припомняме, информацията беше изнесена след сесията на СОС.
В периода 1 януари 2003 - 8 август 2008 г. не е воден регистър за „децата в риск" и липсва информация за техния брой и осведомяването на Дирекция „Социално подпомагане" (ДСП).
Документи за деца в риск за периода 2003 - 2008 г. не са открити и не са предоставени, като причините за това трябва да бъдат изяснени, посочи д-р Костов.
Прозрачната отчетност и контрол позволява да бъде проследено всяко дете, оставено за осиновяване при раждането му.
Екипът на здравното заведение очаква цялостно и бързо изясняване на казуса, което е в интерес на болницата, медицинския персонал, бъдещите майки и на обществото като цяло.
От м. Август 2008 г. „Шейново" води Регистър на децата в риск и поддържа пълна документация за предаването на изоставени деца на Дирекция „Социално подпомагане".
Прозрачната отчетност и контрол позволява да бъде проследено всяко дете, оставено за осиновяване при раждането му.
Д-р Костов подчерта, че предположенията за изчезването на десетки деца от „Шейново" са недоказани и подлежат на проверка от компетентните органи. Спекулиране с подобен род информация е некоректно и вреди на болницата, утвърдена като еталон за родилен дом и майчина грижа.
Припомняме, бившият директор на АГ „Шейново" д-р Димитър Драгиев категорично заяви, че обвиненията за изчезналата документация имат за цел да го компрометира, предвид заявеното от него намерение да влезе в политиката.
pusi
на 27.03.2009 в 22:31:00 #1Разбира се че става дума за далавера,и то със малки дечица.
