Възрастна жена от Стара Загора е била измамена с 20 000 лева, съобщава Дарик.
Жената оприличила на свой братовчед мъжа, който й позвънил.
Измамникът казал на 88-годишната старица, че е внесъл хладилници от Германия. Те се намирали в магазина на голяма търговска верига. За да не бъдат върнати обратно в Германия, трябвало да бъдат внесени 10 000 лева. Мъжът помолил бабата да му услужи с тези пари, а той щял да й ги даде като се върне.
Последвало второ обаждане от мним служител на магазина. Той поискал жената да му продиктува номерата на банкнотите и заявил, че праща баща си да ги вземе. Бабата слязла пред дома си, видяла възрастен мъж и му предала парите.
Минути по-късно последвало трето обаждане от „служителя на магазина”. Той заявил, че са необходими още 10 000 лева, тъй като хладилниците трябва да се платят изцяло. Казал на жената, че парите ще дойде да вземе млад мъж. Тя обаче трябвало да сложи в торбичката и бележка с трите си имена и ЕГН.
Старицата изпълнила и тези указания, предавайки втората част от крупната сума.
Едва след това жената се сетила да се обади на братовчед си и разбрала, че е измамена.
С 2000 лева е била измамена и възрастна жена от Горна Оряховица, съобщават от полицията. 84-годишната жена споделила, че й се обадил мъж, който се представил за сина й и я помолил да получи пратка с негови пари и документи. След това се обадила жена, която заявила, че ще изпрати пратката по човек, на когото трябвало да се дадат парите.
Бабата попаднала в измамната схема и дала парите на непознат мъж. Разбрала, че е измамена, след като се обадила на близките си.