С голяма доза сигурност в момента може да се твърди, че проф. Радослав Гайдарски до дни ще напусне креслото на здравен министър, информира Zdrave.net.
Като най-сигурни негови наследници на поста се обсъждат д-р Емил Райнов и проф. Цекомир Воденичаров.
Д-р Емил Райнов в момента e зам.-министър на здравеопазването и председател на Управителния съвет на Здравната каса.
Роден е на 12 октомври 1961 г. в Драгодан, област Кюстендил. През 1987 г. завършва Медицинската академия в София, специалност "Медицина". През 2002 г. придобива магистърска степен по здравен мениджмънт. Има две специалности - вътрешни болести и авиационна медицина.
През 1988 г. д-р Райнов завежда кабинет по спортна медицина в Общинска болница в Дупница. През 1989 г. печели конкурс за научен сътрудник по авиационна медицина. От 1989 г. до заемане на поста заместник-министър на здравеопазването работи в Отделение за медицинска и психологическа експертиза във въздушния транспорт към Национална многопрофилна транспортна болница "Цар Борис ІІІ" в София.
От 1994 г. д-р Райнов е експерт-интернист към Комисията за авиационно медицинско осигуряване. Преподава медицинско осигуряване в Института по въздушен транспорт и Учебен център на АК "Еър Скорпио".
От 1998 г. д-р Емил Райнов е член на MENSA . От 2002 г. е член на Асоциацията на здравните мениджъри в България и член на Събранието на представителите на Националната здравноосигурителна каса от квотата на държавата.
Проф. Цекомир Воденичаров е роден в София.
Завършва медицина през 1972 г. с пълно отличие и получава "Златен Хипократ". Носител е още на "Златна панацея", която се присъжда за особен принос в областта на медицинската наука и образование за 2004 г., както и на "Златно сърце" за 2000 г.
Проф. Воденичаров е декан на Факултета по обществено здраве към Медицинския университет в София и ръководител на здравноосигурителния фонд „Медико 21".
За него се говори още, че в момента взема дейно участие в списването на управленската програма на ГЕРБ в частта й за здравеопазване.
bekich
на 13.02.2008 в 09:29:12 #4Шуменец
на 30.01.2008 в 21:54:19 #3a69
Читател
на 30.01.2008 в 19:58:10 #2a69
на 30.01.2008 в 19:30:00 #1