Британският министър на здравеопазването Уес Стрийтинг се готви да подаде оставка и може да напусне поста още утре, съобщават "Ройтерс" и "Таймс".
Вероятно е той да отправи официално предизвикателство към ръководството на партията.
Стрийтинг е провел кратка среща с премиера Киър Стармър днес - преди речта на краля. Негови съмишленици посочват, че той е заявил ясно, че е решен да продължи с предизвикателството.
По информация на "Таймс" са се водили и дискусии за подготовка на документи за номиниране на законодатели, които да подкрепят предизвикателството за лидерство.
"Уес е министър на здравеопазването, той се гордее с резултатите си от намаляващи списъци на чакащи и възстановяваща се Национална здравна служба (NHS). Той не планира да каже нищо след срещата си с премиера, което би могло да разсее вниманието от речта на краля", посочи говорител на Стрийтинг.
Вчера други трима министри от правителството на Стармър си подадоха оставките.
Това се случи, след като по-рано през деня британският премиер беше категоричен, че няма да си подаде оставката въпреки натиска и призивите за това от страна на съпартийците му в Лейбъристката партия след поражението на местните избори, които се проведоха миналата седмица.
Тримата министри, които напуснаха постовете си, са Миата Фанбулех - министър на общностите, Джес Филипс - министърът на защитата на правата, и Алекс Дейвис-Джоунс - министър по въпросите на жертвите и борбата с насилието срещу жени и момичета.
USD
CHF
GBP