Специализирана операция срещу нелегалното разпространение на цигари се провежда на Женския пазар в София.
В депо, разкрито при проверка вчера с 20 000 контрабандни цигари, днес отново са намерени 10 000 къса цигари без бандерол. И в двата случая цигарите са от марките „Есер", „ММ рънър" и „Вертус".
И по двете разкрития са образувани досъдебни производства по описа на Митница Столична.
Припомняме, автомобил на митничар беше запален по време на акция срещу нелегалното разпространение на цигари в столицата. Палежът бе извършен в софийския квартал Банишора пред обект, използван за депо за контрабандни цигари.
През последните месеци служители на отдел Митническо разузнаване и разследване на Митница Столична са получавали многобройни и ескалиращи заплахи за саморазправа по време на специализирани акции срещу нелегалното разпространение на цигари в София, а началникът на отдела беше нападнат на Женския пазар.
Минувач
на 28.08.2012 в 15:31:12 #1Само ударите по депата са ефективни. Нищо не може да се направи, срещу дилъри на 3-4 кутии цигари!