Младеж бе ранен при стрелба с газов пистолет в Пловдив.
Стрелецът е 20-годишно момче от Куклен, съобщи Радио Пловдив.
Той е дръпнал спусъка на пистолета след скандал пред заведение в ж.к. „Тракия".
Пострадалият 22-годишен младеж е ранен в лицето и гърба.
Стрелецът е задържан за 24 часа в ареста.
В началото на седмицата друг младеж стреля с газов пистолет в лицето на магазинер също при скандал.
Вчера той бе задържан в ареста по обвинение за хулиганство.
Заради зачестилите инциденти с газово оръжие, апелативният прокурор на Пловдив Росен Димов поиска промяна в наредбата, касаеща този вид оръжие, която да гарантира по-строг контрол при продажбата и неговото използване.
Kiba
на 28.06.2008 в 21:28:26 #4Замислете се, това е втората новина, която се опитва да ни внуши как трябва да се забрани относително безобидното газово оръжие. Не смятате ли, че някой се опитва да манипулира общественото мнение с тези новини ?
БСП
на 28.06.2008 в 17:24:29 #3ммда мутрите ще си дадът истинските ей така нали? овце сте и овце ще си останете. играйте си с газкие, истинските мъже си плащат за разрешителни..
TТ
на 28.06.2008 в 17:16:08 #2Изземване "ако е на обществено място"?
Оръжието е, за да се носи. И на обществени места, да.
Абе ти усещаш ли се какви ги пишеш?
А за това, какво се прави с оръжие - било то и вилица, отговорност носи самият човек.
Karaman
на 28.06.2008 в 15:57:34 #1Повече проверки на хората носещи оръжие трябва да има! И да се изземва ако е на обществено място! Повече присъствие на полицията по улиците! И без това са прекалено много тия тъпанари, поне да правят нещо полезно!