Педофилът охранител в столично училище остава под домашен арест. Това решиха магистратите за Мартин Карамихайлов,  задържан след сигнал на родители за изпратени голи снимки на малолетно момче, съобщава БНТ.

Реабилитираният мъж успява да започне работа в учебното заведение, въпреки че е лежал в затвора няколко пъти за издевателства над деца.

42-годишният Карамихайлов беше доведен с белезници в съдебната зала. Делото се гледа при закрити врата, тъй като разследването обхваща чувствителна информация свързана с непълнолетен ученик. На излизане обвиняемият запази мълчание.

Николай Найденов сезира ВСС заради назначението на педофил за охранител в училище

Николай Найденов сезира ВСС заради назначението на педофил за охранител в училище

Мъжът е осъждан многократно за престъпления против половата неприкосновеност на малолетни, но е реабилитиран

Карамихайлов е обвинен за съхранение и разпространение на порнографски материали. Защитата отрича.

"Той е изпратил една негова снимка обвиняемия на това лице. Нищо повече. Той е гол на снимката. Ние не оспорваме това, че го е направил.", заяви адвокатът Илия Петков. Аз съм убеден, че той се е оправил и оттук нататък още по-добре ще се поправя и няма да върши никакви други такива неща. Той въобще не е мислил, че върши престъпление."

Правосъдният министър сезира ВСС с искане за извънредна проверка на реабилитацията. Тя трябва да установи дали са спазени всички процесуални изисквания.

 Хванаха педофил, придърпвал деца в столично училище
Обновена

Хванаха педофил, придърпвал деца в столично училище

Промъквал се в тоалетние