Двама мъже и непълнолетно момче са задържани в следствения арест за нанесен побой над пловдивчанин.

Вчера около 2 часа в блок в жилищен район "Тракия" братята С.Д. на 29 г. и 27-годишният А.Д., придружени от 17-годишен младеж,изкъртили входната врата на апартамента на 29-годишен мъж, нахлули в дома му, набили го и изпочупили покъщнината му.

Пострадалият, който е съсед на братята, е настанен в болница с фрактура на черепа.

Братята са били употребили алкохол, съобщават от МВР. Тримата нападатели същата нощ потрошили и лек автомобил „Фиат Браво", паркиран пред блока.

Собственикът на колата е 18-годишен младеж, който живеел на същия адрес.

След получения сигнал за случилото се полицаи от Пето РПУ задържали двамата мъже и непълнолетното момче.

По първоначални данни между 29-годишния мъж и братята имало обтегнати съседски отношения.
В деня на инцидента се спречкали пострадалият и майката на братята.По първоначални данни това бил и поводът за побоя.

Работата по случая продължава.