"Най-важното нещо в цялата дейност на МВР по неутрализирането на групата за отвличания "Наглите" е всички нейни членове да бъдат приведени в известност. Когато това не е направено, се стига до сегашното изчезване на Прокопи Прокопиев-Културиста, Ивайло Евтимов-Йожи и Даниел Димитров - Данчо Релето." Това каза пред bTV Цветан Цветанов, по чието време като министър на вътрешните работи групата бе заловена.
"45 млн. евро откупи бяха поискали "Наглите". През 2007-2009 г. извършиха общо 19 отвличания. Те бяха заловени благодарение на един от периферията на тази група, който го търсил, за да даде информация. Аз бях предпазлив, защото не е работа на министъра на вътрешните работи да прави такива оперативни действия. Но той настояваше, защото нямал никакво доверие на друг. По-късно той стана защитен свидетел. Но той ни посочи къщата, в която бе отведен първият отвлечен", припомни Цветанов.
Според него МВР трябва винаги да има реална представа какво прави всеки криминално проявен, именно затова се правят файловете на Интерпол - защото тези хора правят престъпления и навън.
Той предположи, че съдбата на тримата изчезнали ще е същата като на други членове на "Наглите", чиито трупове бяха открити на Плана.
"Трябва да се държи под око и периферията на групата, защото това дава ценна информация. Министърът на вътрешните работи също трябва да върши работата си", каза още Цветанов.
shtimpo
на 14.08.2025 в 15:51:08 #3“Предположи”…
ddoko-doko
на 14.08.2025 в 13:24:46 #2Плужек...
ivaylo-mladenov
на 14.08.2025 в 11:35:34 #1Този пък какво изпъпли