
Припомняме, Костадинова бе задържана за подкуп, получен от нея в размер на 1000 лв.
Съдът призна вината на служителката, която в качеството си на длъжностно лице в Отдел "Контрол на хранителни обекти" в Дирекция "Здравен контрол" на инспекцията приела от Жасмина Тодорова 1000 лева, заради извършени от нея действия по служба - инспекция на търговски обект, съобщава днесплюс.
Служителката на РИОКОЗ е била задържана при специализирана полицейска акция в момента на приемането на предварително белязаните банкноти.
На първото съдебно заседание в началото на месец май тази година санитарната инспекторка отрече обвиненията, повдигнати срещу нея.
Костадинова е убедена, че това са предварително обмислени действия, които целят уронване на престижа й, а в основата на тази интрига е нейна бивша колежка и Жасмина Тодорова, дала подкупа в деня на задържането й.
Тодорова, която също даде показания пред съда твърди, че Костадинова не е поискала директно парите, за да бъдат издадени документи, свързани с разкриването на нов магазин през туристическия сезон, но е намекнала, че те трябва да бъдат в 2 плика по 500 лв.
Присъдата на ВОС подлежи на въззивен контрол в 15 дневен срок.
interboy
на 03.06.2007 в 14:11:47 #3Гоце
на 01.06.2007 в 18:40:42 #2Kreten
на 01.06.2007 в 18:34:01 #1