Лек автомобил „Фиат Пунто" е бил взривен пред спортния комплекс "Олимпия" в русенския квартал "Дружба" 3, съобщи БНТ.

Няма пострадали хора. Въпреки намесата на пожарникарите, колата е напълно унищожена.

Около 4.30 часа на 9 март мощен взрив е събудил хората от квартала. Те са видели как гори една от колите на паркинга до волейболното игрище. Сред първите, които са се опитали да помогнат, е бил собственикът на комплекса Веселин Богданов, който живее наблизо.

Районът на паркинга е под видеонаблюдение. Записът бил прегледан от полицейските служители. На него се вижда подпалването на колата от младеж, който след това е избягал. .

По думите на Веселин Богданов, престъплението е било предварително замислено. Около 12 часа той е видял, че собственикът на колата и негов приятел не са могли да потеглят, тъй като някой е спукал двете леви гуми на автомобила. Те са оставили колата на паркинга, тъй като не са успели да сменят гумите.